Przejście do firmy KM-Net

SKO

EuroVelo 1Wkrótce rowerem bezpieczną trasą, przez piękne i malownicze tereny gminy Tarnów, Pleśna i Zakliczyn, przejechać będzie można z rynku w Tarnowie do rynku w Zakliczynie. Właśnie rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka EuroVelo11 z Łukanowic do Wróblowic.

- To dobra wiadomość dla wszystkich rowerzystów. Nowy odcinek sprawi, że z rynku w Tarnowie rowerem będzie można dojechać do rynku w Zakliczynie i podziwiać piękno Małopolski – powiedział wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka po symbolicznym wbiciu łopaty.

 

EuroVelo 3Nowa trasa rowerowa postanie na odcinku 12,5 km i będzie częścią europejskiej trasy EuroVelo11. Zakres prac obejmie m.in. przebudowę fragmentu DK 94 (przystosowanie do ruchu rowerowego mostu nad Dunajcem w Zgłobicach), budowę odcinka trasy rowerowej oraz remonty dróg wewnętrznych i gminnych. Trasa wyposażona będzie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowana jako szlak turystyczny na całej długości. Połączy się z istniejącym już odcinkiem we Wróblowicach. Inwestycja kosztować będzie przeszło 6 mln zł.

 

- Realizacja tego przedsięwzięcia zwiększy atrakcyjność turystyczną naszej gminy i całego regionu. Przyjechać będzie można do nas rowerem na relaks i odpoczynek nawet z bardzo daleka – twierdzi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 

Odcinek trasy EuroVelo11 z Łukanowic do Wróblowic gotowy ma być jeszcze w tym roku.

 

źródło informacji: UM Zakliczyn

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.