Przejście do firmy KM-Net

SKO

NDS Karol SamborskiJedna trzecia uczniów korzysta ze zwolnienia z wychowania fizycznego. Dzieci rezygnują z aktywności fizycznej, czując niechęć przed lekcją. Stresują się, bo nie potrafią wykonać pewnych ćwiczeń. Lekarze biją na alarm - rośnie odsetek otyłości wśród dzieci i młodzieży. Czy jest inny sposób, aby przekonać dzieci do sportu?

 

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie - tak wynika z danych za 2022 rok Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Kluczowe w leczeniu otyłości są aktywność fizyczna oraz żywienie. Dlatego od 11 lat Fundacja Zwalcz Nudę organizuje Narodowy Dzień Sportu (NDS). W jego ramach co roku odbywają się setki wydarzeń sportowych w całej Polsce. Ideą kampanii nie jest zmuszanie dzieci czy młodzieży do ćwiczeń narzuconych z góry, ale wolny wybór. Wśród dziesiątek dyscyplin, każdy znajdzie coś dla siebie, sporty zespołowe, proste zajęcia czy mniej znane dyscypliny.

 

To wspaniała inicjatywa, wpisująca się w strategię działania samorządu województwa małopolskiego. Sport kształtuje szybkość, wytrzymałość, siłę ale także odporność psychiczną. Zrobimy, co w naszej mocy, by odwrócić negatywne statystyki, dotyczące najmłodszych. Małopolska aktywnie włączy się w propagowanie działań wspierających Narodowy Dzień Sportu w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch” - zaznacza marszałek Witold Kozłowski.

 

600 organizacji zostało partnerami NDS

 

W niedzielę 17 września zwróćmy uwagę na kochających sport i aktywnie żyjących Polaków. W kilkuset placówkach sportowych na terenie kraju będą organizowane dni otwarte, bezpłatne treningi czy inne wydarzenia tematyczne. Organizatorzy zapraszają szkoły, siłownie, kluby sportowe, orliki, centra sportu, ale też wszystkie inne organizacje, które chcą zorganizować tego dnia bezpłatne zajęcia.

W każdej edycji bierze udział około 600 organizacji, które zostają naszymi partnerami. Treningi będą nie tylko w największych miastach. Hrubieszów, Myszków, Brodnica, Chełm, Przemyśl, Strzebielin, Zgierz, Siedlce – to tylko niektóre z miejsc, w których co roku można wziąć udział w Narodowym Dniu Sportu – wylicza Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

 

Wielki finał na błoniach PGE Narodowego

 

Aby dołączyć do wydarzenia, trzeba wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.narodowydziensportu.pl – należy w nim podać informacje o planowanym treningu.  To wystarczy, aby wziąć udział w wielkiej kampanii, co roku przyciągającej około 350 tysięcy osób.

Wielkim finałem będzie piknik sportowo-rodzinny na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, gromadzący ponad 100 wystawców oraz 10 tysięcy odwiedzających w jednym miejscu! NDS wspierają znani sportowcy Grzegorz Krychowiak, Hubert Hurkacz, Sławomir Szmal, Zbigniew Bródka, Mariusz Czerkawski, Andrzej Supron, Joanna Hentka, Katarzyna Zillmann, Agnieszka Kobus-Zawojska czy Krzysztof Wiłkomirski.

Właściciele i dyrektorzy ośrodków sportowych z całego kraju dołączają kolejne wydarzenia, bo rozumieją powagę sytuacji i konieczność promocji sportu. Trudno o lepszą okazję niż Narodowy Dzień Sportu. Dołączcie do nas. Wspólnie przekonajmy Polki i Polaków do uprawiania sportu i rozpoczęcia zdrowego trybu życia! – dodaje Radkowska. Czy Zakliczyn dołączy to tego grona ?

 

Trzeba być aktywnym i zdrowo się odżywiać

 

Strategicznym partnerem NDS są od dwóch lat polscy producenci warzyw i owoców. Podczas pikniku w specjalnej strefie będą czekać producenci, degustacje i pokazy kulinarne. Przypomnimy dzieciom, że zdrowie zaczyna się w kuchni, każdy dzień od dobrego śniadania, a warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Na pikniku w Warszawie będą konsultacje z dietetykami, a dla najmłodszych animacje.

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej na www.narodowydziensportu.pl

Kontakt dla mediów: Aleksandra Stronkowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 665590237

 

Foto: Karol Samborski

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.