Przejście do firmy KM-Net

SKO

zakaz kapieliW związku z rozpoczętym już okresem wakacyjnym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania nad wodą. Woda to wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji, jednak pozostaje żywiołem, z którego należy korzystać z rozsądkiem i zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa!

 

Mając na uwadze tragiczne zdarzenia utonięć w minionych latach na rzece, pamiętajmy, że Dunajec to górska, rwąca rzeka szczególnie niebezpieczna z uwagi nieprzewidywalność i wiry wodne tworzone przez formujące się prądy. Pozornie niski strumień wody przy odpowiednio szybkim przepływie i głębokości wody bez problemu porywa dorosłe osoby. Chwila nierozwagi może nas kosztować życie.

 

Z inicjatywy Gminy Zakliczyn zostały oznaczone miejsca szczególnie niebezpieczne znakiem informującym o zakazie kąpieli, tuż przy wjazdach do miejsc gdzie w porze letniej najczęściej gromadzą się wypoczywający, aby wzbudzić świadomość o istniejącym zagrożeniu. Znaki widoczne są również z ścieżki rowerowej VeloDunajec. Nie wchodźmy więc do wody w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana lub nieoznaczona, miejscach nieznanych tzw. dzikich kąpieliskach.

 

Korzystajmy z kąpieli w wodzie tylko na wyznaczonych kąpieliskach, czyli tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik, szczególnie jeśli wypoczywamy z dziećmi. Zwracajmy również uwagę na osoby obok nas. Często nad rzeką wypoczywają osoby spoza terenu nie znające nurtu rzeki Dunajec. Jeżeli będziemy w stanie im pomóc uczyńmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby lub służby ratownicze dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

źródło informacji: www.zakliczyn.pl

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.