Przejście do firmy KM-Net

SKO

rulmowlaureaci20 czerwca odbyła się uroczysta Gala Konkursowa o bohaterskiej rodzinie Ulmów z Markowej. Na finałową uroczystość przybyli laureaci i zwycięzcy ze szkół z całej Polski - z województwa małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, warmińsko – mazurskiego.

 

Jednym z wyróżnionych uczniów był pierwszoklasista Mateusz Gębarowski ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Filipowicach.

 

Spośród 507 prac nadesłanych ze 140 różnych szkół praca plastyczna Mateusza zyskała uznanie jurorów, bo oprócz umiejętności artystycznych jury było pod wrażeniem znajomości historii życia Ulmów przez uczestników konkursu. Finałowa Gala odbyła się w Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie (z różnych kategorii wiekowych) zostali ciepło powitani przez Panią Prezes fundacji ,,BO WARTO’’ Renatę Wardecką. Swoją wzruszającą przemowę wygłosił dr Mateusz Szpytma – Wiceprezes IPN. Zgromadzeni uczniowie, a także ich rodzice mieli okazję dowiedzieć się m.in., że Pan Prezes był blisko spokrewniony z Wiktorią Ulmą, która była siostrą Jego babci i matką chrzestną taty Pana Prezesa. Jednym z obecnych szacownych gości była Przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Pani Dorota Bojemska. Podczas spotkania uczestnicy mogli usłyszeć kilka utworów patriotycznych wykonanych przez Pana Jacka Ornafę oraz obejrzeć zwycięskie prace. To była niezapomniana lekcja historii dla młodych uczestników niełatwego tematu. Bardzo gratulujemy Mateuszowi oraz Jego Rodzicom sukcesu i godnego reprezentowania Naszej Szkoły.

 

Tekst: Ewelina Gębarowska, Barbara Niemiec, foto: Natalia Gębarowska, Janusz Gębarowski

 ulmowie  ulmowie  ulmowie
 ulmowie  ulmowie  ulmowie
 ulmowie  ulmowie  ulmowie
 ulmowie  ulmowie  ulmowie
 ulmowie  ulmowie  ulmowie

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.