tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

RoztokaW Roztoce trwa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 975 – od Szpitala św. Elżbiety w kierunku Tarnowa. Na kilometrowym odcinku będzie nowa nakładka asfaltowa. Powstaje też nowy chodnik, którego budowę współfinansuje samorząd gminy Zakliczyn.

Za modernizację mocno już zniszczonej drogi w całości zapłaci Województwo Małopolskie. Nowa nawierzchnia pojawi się na kilometrowym odcinku. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 800 tys. zł.

Natomiast chodnik budowany jest w ciągu modernizowanej drogi – od skrzyżowania z drogą gminną nr 48 do skrzyżowania z drogą gminną nr 93, w sumie 650 metrów długości. Jest to chodnik prawostronny, o szerokości 2 metrów, z kostki betonowej koloru szarego. Jednocześnie robiona jest kanalizacja deszczowa oraz wykonywana zatoka autobusowa. Koszt tego przedsięwzięcia to przeszło 700 tys. zł, zawarto porozumienie i płacą po połowie województwo oraz gmina Zakliczyn. Razem więc wykonywana w Roztoce jest inwestycja drogowa za ponad 1,5 mln zł.

- Początkowo samorząd wojewódzki nie planował w tym roku wykonania nowej nawierzchni, ale po deklaracji, że gmina będzie realizować przedsięwzięcie polegające na budowie chodnika wraz z odwodnieniem, udało się przekonać samorząd województwa do realizacji tego zadania – mówi burmistrz Dawid Chrobak. – Na tym odcinku jest spore natężenie ruchu samochodowego, a ponadto Roztoka to wizytówka naszej gminy, krzyżują się tutaj dwie drogi wojewódzkie nr 975 i nr 980. Przy tej drodze działa nie tylko szpital ginekologiczno-położniczy, ale także funkcjonuje kilka dużych podmiotów gospodarczych.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych