IMG 1392W Zakliczyńskim Centrum Kultury trwają zajęcia zorganizowane w ramch "Ferii Zimowych w ZCK". Grupa dzieci w wieku 7-11 lat bierze udział w warsztatach plastycznych i tanecznych, które mają na celu uczyć alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu poprzez zajęcia ruchowe i artystyczne, a także rozwijać zainteresowania kulturą i historią. W pierwszych dniach dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Jolantę Gondek i Halinę Machel oraz rozwijały swoje talenty plastyczne pod czujnym okiem Patrycji Zelek - artyski i pedagoga.

 

 

IMG 1422W czwartek grupa uczestników pod opieką pracowników ZCK oraz Patrycji Zelek pojechała na wycieczkę do Zamku w Nowym Wiśniczu. Dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach Akademii Alchemicznej, z których przywiozły własnoręcznie robione pachnidło, a także dzięki VR Bastion przeżyły wyjątkową podróż w czasie, obserwując niemal namacalnie życie przodków na wiśnickim zamku. Chociaż Zamek w Wiśniczu zaprasza do Bastionu VR już od blisko 6 lat (otwarcie miało miejsce 01.04.2017 r.) to jednak jeszcze wielu mieszkańców naszej okolicy nie widziało tej atrakcji, umożliwiającej podróż w przeszłość w technologii wirtualnej rzeczywistości. W drodze powrotnej do Zakliczyna, wycieczka zatrzymała się na pizzę i ciepłą herbatę w Lipnicy Murowanej, gdzie można było wspólnie podzielić się wrażeniami.

 

Dziś kończymy pierwszy tydzień „Ferii zimowych w ZCK”, a nasi uczestnicy wezmą udział w mini maratonie filmowym w Kinie za Rogiem ZCK. W drugim tygodniu ferii na uczestników czekają kolejne atrakcje, a wśród nich wycieczka do Europejskiego Muzeum Bajki w Pacanowie, któż z nas nie zna Koziołka Matołka i jego przygód. Serdecznie zapraszamy skorzystania z oferty przygotowanej przez Zakliczyńskie Centrum Kultury, jest możliwość zapisania jeszcze kilkoro dzieci na udział w zajęciach oraz wycieczkę do Pacanowa.

 

 "Ferie zimowe w ZCK" są realizowany w partnerstwie z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakliczynie i dofinansowane z budżetu Gminy Zakliczyn.

 

FERIE FERIE FERIE
FERIE FERIE FERIE
FERIE FERIE FERIE
FERIE FERIE FERIE

 

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.