Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

zdjcie2W dniu 18.05.2022r w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala XV edycji ogólnopolskiego konkursu „Młody Innowator”, który zorganizowała Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Naczelna Organizacja Techniczna wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tegoroczny ogólnopolski konkurs odbył się pod hasłem „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie”.

 

 

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, po raz 15-ty wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zorganizowała pod hasłem "Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie", Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki i był adresowany  do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII), ponadpodstawowych (liceów i techników). Jego celem jest wykorzystanie i pobudzanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży. Tematem zgłoszonego do konkursu pomysłu mogło być dowolne rozwiązanie, polegające na udoskonaleniu istniejącego lub opracowanie projektu nowego, mającego cechy oryginalności.

 

zdjcie1Oceny zgłoszonych w tej edycji prac dokonali przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji i Nauki, FSNT-NOT, Towarzystwa Kultury i Historii Techniki, Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz eksperci z innych stowarzyszeń naukowo-technicznych. Jury Konkursu pod przewodnictwem prezes FSNT-NOT Ewy Mańkiewicz-Cudny oceniło prace wykonane przez uczniów pod względem pomysłowości, oryginalności rozwiązania, przydatności, wpływu na poprawę warunków bezpieczeństwa, dostępności wykorzystanych materiałów, estetyki wykonania, przygotowanej dokumentacji i projektu oraz umiejętności pracy w zespole.


Na specjalne podkreślenie zasługuje fakt, iż wszystkie prace, które przeszły do III etapu prezentowały wysoki poziom i wykazywały kreatywność dzieci i młodzieży oraz duże zaangażowanie opiekunów. Prace dowodzą, iż młodzi ludzie mają wiele wspaniałych pomysłów, a idea konkursu „Mama pomysł na innowacyjne rozwiązanie” znajduje zrozumienie u opiekunów.


Zdj11Młodzież uczestnicząca w konkursie wykazała się niezwykłą wyobraźnią, kreatywnością oraz dużymi zdolnościami w rozwiązywaniu problemów technicznych. W konkursie brała udział uczennica kl. VIIIb Szkoły Podstawowej w Paleśnicy Monika Niemiec, która została laureatką konkursu zajmując II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Praca Moniki pt. „KLIMATYZOWANY KOMBINEZON DLA STRAŻAKA”, która została przygotowana pod kierunkiem mgr Andrzeja Niemca, będzie prezentowana podczas międzynarodowej wystawy wynalazków IWIS (International Warsaw Invention Show).

 

Serdecznie gratulujemy Monice i życzymy dalszych sukcesów.

 

żródło: https://not.org.pl/aktualnosci/laury-dla-laureatow-dwoch-konkursow-dla-uczniow-szkol-podstawowych-i-ponadpodstawowych?department=centrala

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.