Baner festiwalu

 

002W Zakliczynie powstało kolejne serce na nakrętki, ufundowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zakliczyna "Mieszczanki" i Radę Miasta Zakliczyn. Uroczystego otwarcia dokonano we wtorek 6 lipca w obecności Burmistrza Dawida Chrobaka, Przewodniczącej Zakliczyna Ewy Bardon i członkiń KGW "Mieszczanki". Serce to ma na celu połączenie dwóch bardzo ważnych kwestii społecznych: ekologii i pomagania. To już drugie serce na narętki w samym Zakliczynie, pierwsze  stanęło przy Publicznym Przedszkolu nr 1 w Zakliczynie i cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż kilkukrotnie zostało już opróżnione. Przypominamy, że dwa serca "pomagają" już od kilku miesięcy w Stróżach i Wróblowicach.

 

000Burmistrz Dawid Chrobak podziękował za tą inicjatywę członkiniom KGW 'Mieszczanki" i wszystkim, którzy przyczynili się do promowania idei niesienia bezinteresownej pomocy i ochrony środowiska. Przewodnicząca Zakliczyna wyraziła nadzieję, że po zakończeniu remontu serce to stanie na zakliczyńskim rynku i będzie przypominało zarówno mieszkańcom jak i gościom o swojej bardzo ważnej misji. Po uroczystym otwarciu członkinie KGW "Mieszczanki" zaprosiły wszystkich zgromadzonych do remizy OSP słodki poczestunek.

 

007Nowe serce na nakrętki stanęło w Zakliczynie przy zbiegu ulic Jagiellońskiej i Spokojnej, jest ono dostępne dla każdego, kto zechce dołączyć do zacnego grona osób pomagających. Wszak na terenie naszej gminy jest wiele dzieci i osób dorosłych wymagających leczenia i stałej rehabilitacji, a dzięki zebranym nakrętkom za uzyskane środki mogą finansować zabiegi i turnusy rehabilitacyjne.  Wspólnie z "Mieszczankami" zachęcamy Państwa, aby nie przechodzić obok serca obojętnie, ale wrzucać chociaż po kilka nakrętek, bo jak mówi przysłowie: "ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka". Za okazane wsparcie i napełnianie serc nakrętkami w samym Zakliczynie jak i w pozostałych miejscowościach  już dziś pięknie dziękujemy.

 

 

serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki
serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki
serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki serce_Mieszczanki

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.