Baner festiwalu

 

LKS 001Jak już informowaliśmy LKS Zakliczyn Dunajec awansował po rundzie wiosennej do IV ligi na 6 kolejek przed końcem rozgrywek. Od 8 sierpnia rusza kolejka meczy IV ligi, w której po 3 latach przerwy ponownie powalczy drużyna Dunajca. W sumie w IV Lidze Małopolska Wschód zagra 18 lub 19 drużyn i zostanie rozegrane 22 mecze (razem z Pucharami), w tym 11 meczy w Zakliczynie (to tylko mecze pierwszej drużyny!). Jesienią drużyny młodsze i seniorzy rozegrali łącznie 58 meczy.

 

LKS 003Ponieważ rozgrywki wiosenne z powodu ograniczeń pandemicznych ruszyły dopiero w maju, to zawodnicy musieli grać po dwa mecze w tygodniu, co było nie lada wyzwaniem dla drużyny. Sama organizacja logistyczna była ogromnym wyzwaniem dla zawodników i kadry trenerskiej. Połowa meczy była rozegrana w środy od godziny 15.00, kiedy to wielu zawodników musiało pogodzić grę w drużynie z obowiązkami zawodowymi.


Jak zaznacza trener Dariusz Gwiżdż, który od dwóch lat trenuje zawodników LKS Dunajec Zakliczyn, motywacja jego podopiecznych po ostatnich sukcesach jest bardzo wysoka, a walka o utrzymanie się w czwartej lidze będzie nie lada wyzwaniem, bo obecnie w Małopolsce jest dwie IV ligi (Keeza IV liga 2021/2022, grupa: małopolska wschód i małopolska zachód) a po zakończeniu rozgrywek w tym sezonie zostaną połączone obie ligi, stąd aby się utrzymać w IV lidze w nowym sezonie Dunajec musi uplasować się minimum na 8 pozycji w tabeli punktowej swojej grupy. Z powiatu tarnowskiego i brzeskiego jest tylko 3 drużyny grające w IV lidze (Okocimski Brzesko, Tarnovia i Metal Tarnów), więc Dunajec ma szansę dołączyć do tego wąskiego grona. W meczach IV ligi naszym zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z rywalami m.in.: Okocimski Brzesko, Watra Białka Tatrzańska, Metal Tarnów, Tarnovia Tarnów czy Limanovia Limanowa, wśród których Poprad Muszyna jest zdecydowanym liderem, ponadto Termalica II Nieciecza czy druga drużyna Sandecji Nowy Sącz.


LKS 002- Wiele drużyn chce naszych zawodników. Już po pierwszych wygranych meczach, czterech zawodników Dunajca odeszło do wyższych lig, trzech do IV ligi, a jeden został wypożyczony do III ligi. - odpowiada trener Gwiżdż. Zawodnicy ci mieli sprawdzić swoje umiejętności w wyższych ligach, ale obecnie wracają na rozgrywki do drużyny macierzystej. Kadra będzie stanowić ok. 22-26 osób. Po połowie lipca będzie wiadomo z kim zmierzy się LKS Dunajec Zakliczyn na swoim boisku 8 sierpnia o 17.00.

- Mamy dobre zaplecze do trenowania, niedawno zostało wykonane prace inwestycyjne przy ogrodzeniu i zamontowano profesjonalną tablicę wyników, dobrze prezentują się trybuny, zaplecze sanitarne i szatnie. - cieszy się trener Gwiżdż. Planowane są kolejne prace przy orliku, wiele prac klub wykonuje samodzielnie.


Jednym z wymogów gry stawianych w IV lidze jest to, że w składzie drużyny podczas każdego meczu musi grać dwóch zawodników poniżej 20 roku życia przez pełne 90 minut. Stąd w piątek 2 lipca rozegrano mecz testowy, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności młodsi zawodnicy Dunajca. Test-mecz miał za cel wyłonienie zawodników na uzupełnienie składu oraz sprawdzenie umiejętności nowych zawodników z drużyny juniorów, którzy przechodzą teraz do drużyny seniorów. Trzeba było sprawdzić czy nowi zwodnicy zapewnią utrzymanie się w IV lidze drużynie seniorów. Czterech młodych zawodników rozpocznie od poniedziałku treningi z dotychczasowym składem drużyny. Obecnie w klubie trenuje ponad osiemdziesięciu zawodników w sześciu grupach wiekowych, oprócz seniorów,  najmłodsi w drużynie skrzatów mają po 4 lata. Trener Dariusz Gwiżdż zaprasza wszystkich chętnych do trenowania umiejętności piłkarskich na zajęcia w poszczególnych grupach wiekowych. Zachęca również do kibicowania drużynie LKS Dunajec Zakliczyn i wspierania drużyny w meczach o utrzymanie się w IV lidze.


LKS 004W najbliższą niedzielę fani piłki nożnej z naszej gminy mają możliwość kibicować drużynie PKS Jedność Paleśnica podczas meczu barażowego o miejsce w klasie okręgowej Brzesko-Bochnia. PKS Jedność stoi przed dużym wyzwaniem, gdyż ma szansę jako jedyna drużyna z gminy Zakliczyn (oczywiście oprócz LKS Dunajec Zakliczyn) zagrać w okręgówce.

Obu drużynom życzymy powodzenia w meczach i zdobycia wielu bramek a przede wszystkim osiągnięcia zamierzonych celów.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.