Baner festiwalu

 

promesa 07062021Polski rząd przesnaczył kwotę 7 milionów złotych na likwidację osuwisk w Małopolsce. Są to środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Połowę tej kwoty dostała gmina Zakliczyn. Rządowe pieniądze trafią w sumie do ośmiu samorządów, które zrealizują łącznie jedenaście zadań. Najwięcej z tej puli otrzyma gmina Zakliczyn.

 

Dzięki tym środkom będzie w końcu możliwa przebudowa drogi w Paleśnicymówi burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.3,4 mln złotych to środki na wykonanie robót budowlanych związanych ze stabilizacją osuwiska oraz wykonaniem nakładki asfaltowej w miejscowości Paleśnica przy drodze w kierunku Dzierżanin, ta droga już od dziesięciu lat jest uszkodzona. Drugie zadanie, które będzie realizowane w ramach tego przedsięwzięcia to wykonanie dokumentacji projektowej na stabilizację osuwiska blisko 900 metrów drogi przebiegającej przez centrum wsi Faliszewice.

 

Nieco ponad 2 miliony otrzymało województwo małopolskie, które wykona prace w centrum Sułoszowej (powiat proszowicki). Nieopodal osuwiska znajduje się nie tylko droga wojewódzka 773, ale także zabytkowy kościół konsekrowany w okresie międzywojennym oraz inne budynki użyteczności publicznej: szkoła, przedszkole i centrum kultury.

Oprócz Zakliczyna i województwa małopolskiego środki otrzymały jeszcze Kamionka Wielka w powiecie nowosądeckim, Piwniczna-Zdrój, a także powiaty gorlicki, limanowski, nowosądecki oraz tarnowski.

 

źróódło: https://www.rdn.pl/news/7-milionow-zlotych-na-likwidacje-osuwisk-w-malopolsce-polowe-tej-kwoty-dostala-gmina-zakliczyn

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.