Baner festiwalu

 

ostrdaW dniach 29-30 maja w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. W mistrzostwach brało udział 128 zawodników i zawodniczek, którzy znaleźli się w tym gronie ze względu na uzyskany limit punktowy do startu (ogólnopolski), a także Ci, którzy byli zwycięzcami eliminacji wojewódzkich (po dwóch z każdego województwa). Na liście ogólnopolskiej znalazł się wychowanek naszego klubu Nikodem Nagel, który został powołany na te mistrzostwa na podstawie listy rankingowej, ten przywilej miało tylko 32 zawodników.

 

W pierwszej rundzie zawodów Nikodem ostrda1zwyciężył 3: 0 z Markiem Sobiegrajem z UKS Orlęta Bilcza, w drugiej rundzie wygrał 3: 1 z Wiktorem Paruchem reprezentującym klub KTS Gliwice. W walce o ćwierćfinał przegrał z późniejszym brązowym medalistą Piotrem Łąckim z Energa Manekin Toruń, ostatecznie zajmując w grze pojedynczej miejsce dziewiąte.

 

W turnieju gry podwójnej wystąpił w parze z Mateuszem Wiśniewskim z MKS Skawa Wadowice. Chłopcy stoczyli swoje pojedynki z parą Ratka/Pilch (KSM Mysłowice/UKS Wisła) wygrywając 3:0. W 1/8 finału zmierzyli się z zawodnikami aktualnego klubowego drużynowego Mistrza Polski DEKORGLASS Działdowo zwyciężając 3:0. W bezpośredniej walce o wejście do strefy medalowej zmierzyli się z parą Sukurenko Karol/Musiał Sebastian (KTS Kołobrzeg/UMLKS RADOMSKO) i ulegli nieznacznie 3: 2 zajmując ostatecznie piąte miejsce w Polsce, co jest historycznym wynikiem dla naszego klubu i lokalnej społeczności.

 

ostrda2Drużyna UKS Jordan Zakliczyn cały czas jest widoczna i osiąga również wiele sukcesów na arenie wojewódzkiej. Sukcesy te nie wzięły się znikąd jest to wynik wielu trudnych i ciężkich treningów, wytrwałości tych młodych ludzi, zaangażowaniu rodziców, pracy trenera, przychylności dyrekcji Szkoły Podstawowej, w której klub znalazł miejsce do treningów, wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego, sponsorów, a także wytężonej pracy całego zarządu UKS Jordan Zakliczyn. Te niesamowicie miłe niespodzianki powodują, że rozpiera nas duma, że mamy bardzo utalentowanych młodych ludzi oraz radość, iż mogliśmy przyczynić się do tych sukcesów. Ci młodzi ludzie są wspaniałymi ambasadorami naszej społeczności na arenie nie tylko województwa, ale i kraju.

 

Dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc okazaną dla klubu i zawodników. Drodzy czytelnicy mamy piąte miejsce w Polsce w grze podwójnej, dziewiąte miejsce w grze pojedynczej na Mistrzostwach Polski Żaczek i Żaków i to wszystko za sprawą najmłodszego zawodnika klubu Nikodema Nagla!

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.