Baner festiwalu

 

paragrafWraz z początkiem 2021 r. rozpoczął się szósty rok funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Dzięki zawartym porozumieniom z gminami, mieszkańcy powiatu mają ułatwiony dostęp do pomocy prawnej, ponieważ punkty zlokalizowane są na terenie każdej gminy.

 

 

 

Prawnicy udzielają pomocy prawnej w danej gminie od 2 do 3 razy w tygodniu (pojedynczy dyżur trwa 4 godziny dziennie). Od bieżącego roku uruchomiono również w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie dodatkowy punkt, w którym mieszkańcy (raz w tygodniu) będą mogli skorzystać z usług adwokata.

 

W chwili obecnej z uwagi na pandemię od dnia 3 listopada 2020 roku do odwołania zostało zawieszone osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego we wszystkich punktach zlokalizowanych w powiecie (zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości). Od tego dnia porady prawne odbywają się wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (tj. telefonicznie, e-mail itd.).

 

Aby skorzystać z pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, należy umówić się telefonicznie w Wydziale Rozwoju Powiatu pod numerem telefonu +48 14 68 83 327 lub +48 571 356 913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie) lub w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie pod numerem telefonu +48 14 632 64 60 (w godzinach pracy Urzędu). Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem: https://np.ms.gov.pl/ma%C5%82opolskie/tarnowski.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.