Przejście do firmy KM-Net

SKO

sportFantastycznie Dunajec Zakliczyn rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/21. Po efektownym zwycięstwie nad Polanem Żabno 6:2 w czwartej kolejce rozgrywek, Dunajec został samodzielnym liderem tabeli. Nasi na Kamieńcu po prostu rozjechali gości, którzy po 3 kolejkach mieli tyle samo punktów co drużyna z Zakliczyna. Egzekucja rozpoczęła się w 5 minucie spotkania, gdy do bramki rywala trafił Patryk Czermak, siedem minut później na 2:0 podwyższył Artur Kiełbasa, a wynik pierwszej połowy ustalił Daniel Wzorek. Do przerwy było 3:0 i apetyty na kolejne bramki. Kibicie nie zawiedli się, bo na początku drugiej połowy na 4:0 podwyższył Dariusz Gwiżdż, w 57 minucie drugą bramkę i piątą dla Dunajca strzelił Patryk Czermak, a 4 minuty później na 6:0 podwyższył Adrian Wójcik. Grający trener Dunajca Dariusz Gwiżdż dokonał w drugiej połowie 5 zmian…zaczynając od siebie w 54 minucie, a potem dając m.in. odpocząć strzelcom bramek; Patrykowi Czermakowi, Danielowi Wzorkowi i Arturowi Kiełbasie. Goście pozbierali się w końcówce spotkania.

W 72 minucie gola dla Polana strzelił rezerwowy Wojciech Kruk, a w 90 minucie wynik meczu ustalił Wojciech Sołtysiak. Po serii czterech zwycięstw Dunajec z kompletem punktów w tabeli wyprzedza Pogórze Pleśną o 2 punkty i Polana Żabno o 3 punkty i właśnie do wicelidera z Pleśnej w następnej kolejce uda się lider tabeli z Zakliczyna. Mecz odbędzie się 26 sierpnia (w środę) w Pleśnej – początek o godzinie 17 – tej.

Derby Gminy Zakliczyn dla Paleśnicy

Nie zwalnia tempa Jedność Paleśnica w rozgrywkach brzeskiej A-klasy. W minioną niedzielę w Paleśnicy odbyły się derby Gminy Zakliczyn, bo na boisko nad Paleśnianką wybiegli piłkarze Jedności Paleśnica i Pogórza Gwoździec. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni i odprawili gości z bagażem czterech bramek, choć do przerwy prowadzili tylko 1:0 za sprawą Pawła Jurkiewicza. Jeśli goście mieli jakieś złudzenia, to pozbawili ich strzelcy kolejnych bramek dla Jedności w drugiej połowie meczu; Michał Mastalerz, Dominik Baut i Łukasz Pazdalski, który w 78 minucie ustalił wynik spotkania. Jedność po tym zwycięstwie awansowała na pozycję wicelidera tabeli, natomiast Pogórze Gwoździec osunęło się na 11 miejsce. Piąta kolejka A-klasowych rozgrywek rozpocznie się w sobotę, 29 sierpnia. Jedność jedzie do Gnojnika (mecz rozpocznie się o 17 – tej), a Pogórze gościć będzie drużynę z Jadownik. Piłkarze z Jadownik dotąd uzbierali tylko 1 punkt i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast rywal Jedności – Pagen Gnojnik po 1 zwycięstwie i dwóch remisach zajmuje 8 lokatę w tabeli rozgrywek brzeskiej A – klasy.