11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

aleksandraW sobotę 22 sierpnia o 19:15 w ramach trwającego Festiwalu Muzyki EMANACJE - wystąpi znakomita artystka - Aleksandra Kuls. W solowym recitalu skrzypcowym zaprezentuje ona dzieła J.S.Bacha, H.Wieniawskiego, E. Ysaÿe oraz przede wszystkim Krzysztofa Pendereckiego. Festiwal Emanacje zatytułowany Artysta - Dzieło - Spotkania jest formą upamiętnienia zmarłego w marcu Kompozytora, dlatego koncerty w Bazylice św. Floriana - miejscu złożenie prochów Artysty - nabierają szczególnego znaczenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

 

W programie:

Jan Sebastian Bach 1685-1750
Ciaccona z II Partity d-moll BWV 1004 1717-1720
Krzysztof Penderecki 1933-2020
La Follia na skrzypce solo 2013
Henryk Wieniawski 1835-1880
l’Etude op. 10 1854
Eugène Ysaÿe 1858-1931
Sonata nr 5 z cyklu Sześciu sonat na skrzypce solo op. 27 1923
L’Aurore
Danse rustique

 

Aleksandra Kuls

Spośród wielu osiągnięć artystki należy wymienić I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Szigetiego w Budapeszcie (wrzesień 2012), a także dwie nagrody specjalne na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (2011). W grudniu 2019 skrzypaczka wygrała Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz w Łodzi. W 2015 ukończyła studia w klasie prof. Kai Danczowskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2016 pracuje na macierzystej uczelni w Katedrze Skrzypiec i Altówki na stanowisku asystenta. Miała zaszczyt współpracować z dyrygentami, takimi jak: Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Michał Dworzyński, Andrés Mustonen, Yan Pascal Tortelier, Yang Yang, Stanisław Krawczyński. Uczestniczyła m.in. w kursach mistrzowskich Maxima Vengerova.
Artystka otrzymała liczne stypendia i nagrody za działalność artystyczną, m.in.: nagrodę Paszport Polityki (2011) w kategorii muzyka poważna, nagrodę i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, 2012), stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012), stypendium Młoda Polska na realizację debiutanckiej płyty (2013). Artystka w ciągu zaledwie kilku lat nagrała obszerny repertuar, który został wydany przez firmę DUX — płyta w duecie z Justyną Danczowską oraz z utworami na skrzypce solo (nominowana do nagrody Fryderyk). Nagrała również utwory rzadko pojawiające się w programach koncertowych: Koncert skrzypcowy Ignacego Waghaltera wraz z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Andresa Mustonena, utwory skrzypcowe Giorgy Catoire'a wraz z Justyną Danczowską dla Sarton Records, Rapsodię Polską Stefana Poradowskiego z Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie pod dyrekcją Pawła Przytockiego, nagranie live Offertorium Sofii Gubaiduliny wraz z orkiestrą CORDa Cracovia pod dyrekcją Marka Mosia.

 

Bezpłatne wejściówki www.emanacje.pl

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych