tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

tarczadlasamorzadow5 mld złotych dla polskich gmin, a 1 mld zł dla powiatów w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0. Warto wiedzieć, że kwota 5 mld zł to jest około 10 % wartości inwestycji wszystkich samorządów gminnych w Polsce. Dzięki rządowemu wsparciu do budżetu gminy Zakliczyn trafi 1 mln 611 tys. 868 zł. Wysokość pomocy dla samorządów została ustalona według algorytmu proporcjonalnie do planowanych przez gminy inwestycji, ze skorygowaniem poziomu zamożności.

 

tarczasamNajniższy poziom dofinansowania przypadający na gminę to pół miliona złotych i takie wsparcie dostaną przede wszystkim gminy wiejskie, jak na przykład gmina Wietrzychowice. Powiat tarnowski otrzyma z kolei wsparcie w wysokości ponad 7 mln 200 tys. zł.

 

To bezprecedensowe wsparcie dla samorządów na lokalne inwestycje jest inicjatywą Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy – napisał na profilu społecznościowym burmistrz Dawid Chrobak - Nigdy wcześniej Polskie Państwo nie przedstawiło programu, który by tak szeroko wspierał działania Małych Ojczyzn. To inwestycja w przyszłość Polski. To także program wsparcia małych i średnich firm, które wykonują inwestycje dla samorządów.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych