tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

angielscyGrupa uczniów z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblowicach wraz z nauczycielem, a zarazem koordynatorem projektu-Marzeną Curyłło już po raz drugi wzięła udział w programie English Teaching. Program ten realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Działania programu mają na celu wspieranie rozwoju i nauki języków obcych uczniów z małych miasteczek i wiejskich miejscowości. Udział w projekcie daje możliwość realizacji projektu oraz udział w licznych szkoleniach doskonalących dla nauczycieli języka angielskiego.

 

 

W naszej szkole uczniowie po raz drugi uczestniczyli w programie. W czasie od 01.09.2018 – 15.12.2019 realizowali projekt pod nazwą ‘English Speakers Team’- „Drużyna Gadaczy Angielskich”. W ciągu 16 miesięcy pracy uczniowie brali udział w zajęciach językowych mających na celu rozwój kompetencji z zakresu posługiwania się językiem angielskim. W projekcie zaplanowano szereg zajęć takich jak: gotowanie z Kołem Gospodyń „Wróblowianki”, przedstawienia, Tea Time-spotkania dla Rodziców, którzy uczyli się języka angielskiego od swoich uczniów, Dzień Języków Obcych, lekcje dla klas młodszych, przygotowanie przewodnika w języku angielskim, zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni (oczywiście w języku angielskim), nocowania w szkole oraz wiele innych zajęć. Podczas spotkań uczniowie otrzymywali poczęstunek. We wakacje zorganizowana została półkolonia, w trakcie której odbyła się 3-dniowa wycieczka w Bieszczady.

 

Udział w projekcie to nie tylko możliwość organizacji ciekawych zajęć dodatkowych, to również możliwość zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych, filmów w języku angielskim oraz innych materiałów, które wzbogacają naukę języka angielskiego. Zakupiono między innymi książki do szkolnej biblioteczki oraz 12 tabletów. Dodatkowo dzięki udziałowi w projekcie mieliśmy możliwość uczestniczyć w inicjatywie Dreams and Teams. Zwieńczeniem działań projektowych była uroczysta gala podsumowująca projekt, która odbyła się 11 grudnia 2019 roku w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej we Wróblowicach. Podczas gali uczniowie zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim: ‘Little Red Riding Hood’-„Czerwony Kapturek”. W wydarzeniu uczestniczyła Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Baczkowie, która stała się naszym głównym partnerem podczas trwania projektu oraz wielu gości spoza szkoły. Uczniowie wspólnie wystąpili na scenie prezentując efekty wielomiesięcznej współpracy. Podczas gali niezawodne Koło Gospodyń „Wróblowianki” przygotowało pyszny poczęstunek oraz pamiątkowy tort.

 

 anglia  anglia  anglia
 anglia  anglia  anglia
 anglia  anglia  anglia

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych