Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

tymekMa 52 centymetry i waży 2 800 gram. Pierwsze dziecko w 2020 w powiecie tarnowskim to chłopiec. Przyszedł on na świat 15 minut po przywitaniu nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów.

 

Już wiadomo, że pierwsze dziecko mieszkańców Chojnika będzie miało na imię Tymon. Na Porodówkę Nowej Generacji w Tuchowie mama chłopca - pani Justyna - wraz z mężem trafiła w ostatni dzień 2019 roku przed godziną 20:00. Poród odbył się siłami natury.

 

dobrypoczMama w celu łagodzenia bólu korzystała z gazu wziewnego, składającego się z tlenu i podtlenku azotu. Gaz nazywany rozweselającym nie eliminuje bólu, jednak znacznie zmniejsza jego odczuwanie. Co ważne to sama kobieta może dawkować sobie jego użycie i podejmować decyzję o tym, kiedy zażyje kolejną dawkę. Do plusów metody należy też zaliczyć szybkość działania. Efekty można zauważyć już po 10 wdechach. Z punktu widzenia medycznego istotny jest fakt, że sposób ten nie powoduje zwiotczenia mięśni macicy – a tym samym nie ma wpływu na akcję porodową. Dodajmy, że Tymon otrzymał po urodzeniu 9 punktów w skali Apgar.

 

- To niezapomniane uczucia i ważna pomoc dla żony. Polecam wszystkim przyszłym tatom wsparcie partnerek podczas porodu. Wrażenia są nieporównywalne z czymkolwiek innym. Tak o swojej obecności podczas porodu mówi pan Tomasz - tata chłopca.

 

Rodzice Tymka wybrali Tuchów na miejsce porodu ze względu na dobre opinie na temat Porodówki Nowej Generacji w swoim środowisku. Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program Dobry początek. Dzięki niemu już podczas ciąży przyszłe mamy, w ramach bezpłatnych, nieinwazyjnych badań prenatalnych, mogą się upewnić, że dziecko rozwija się prawidłowo.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych