Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

KonturekZakończył się i przeszedł do historii – rok 2019. Jaki to był rok ? Co zapamiętamy z minionych 12 miesięcy ? Co można nazwać sukcesem, a co porażką, co zapamiętamy na długo, a o czym już nie pamiętamy. Zabinski

 

Ranking „naj” ma zazwyczaj wymiar indywidualny. Rzadko zdarza się, że cieszymy się wszyscy z tego samego. Bywa za to, że napawa nas zbiorowa duma, albo też zbiorowy smutek.

 

Dzisiaj o tych chwilach, które w minionych 12 miesiącach wielu z nas zasmuciły.

 

Mając nadzieję, że rok 2020 nie rozpocznie się tak smutno, jak smutno rozpoczął się rok miniony, przypomnę, kogo ze znanych i szanowanych postaci w ciągu minionych 12 miesięcy pożegnaliśmy na zawsze.

 

W pierwszy dzień nowego, 2019 roku dotarła do nas smutna wiadomość. Po wielu latach zmagania się z ciężką chorobą odszedł w wieku 65 lat jeden z najbardziej szanowanych i cenionych urzędników samorządu Gminy Zakliczyn – śp. Stanisław Żabiński; były sekretarz Gminy Zakliczyn, a następnie zastępca burmistrzów; Kazimierza Kormana, Jerzego Soski i Dawida Chrobaka. Jeszcze w styczniu środowisko samorządowe w Polsce żegnało prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zamordowanego podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W czerwcu 2019 roku żegnaliśmy byłą zastępcę skarbnika Gminy Zakliczyn śp. Marię Kumorek oraz byłą dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zakliczynie  śp. Magdalenę Chrzanowską.

 

W Faliszewicach na wieczny spoczynek odprowadzono w styczniu śp.Kazimierza Dudka; byłego sołtysa i prezesa tutejszej jednostki OSP, a społeczność Stróż żegnała społecznika śp. Mariana Malika. W maju 2019 roku najbliżsi, znajomi oraz zakliczyńscy strażacy pożegnali śp. Antoniego Migdała.

 

8 sierpnia zmarł profesor Stanisław Konturek. Był fizjologiem i gastroenterologiem, profesorem Katedry Fizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i byłym prorektorem tej uczelni. 15 stycznia 2014 roku Rada Miejska w Zakliczynie nadała prof. dr hab. Stanisławowi Janowi Konturkowi Honorowe Obywatelstwo Gminy Zakliczyn. Kolejny wybitny uczony z Zakliczyńskiej Ziemi – profesor Jan Boczek – odszedł w listopadzie 2019 roku. Prof. Jan Boczek był najwybitniejszym polskim akarologiem (znawcą problematyki roztoczy) – w tym zakresie był światowej klasy specjalistą.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych