tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

sesjaW dniu 28 listopada br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego  w Zakliczynie została zorganizowana sesja edukacyjno-profilaktyczna „Twarzą w twarz z problemami nastolatków”. Uczniowie (Zuzanna Dudek- kl. I LO, Gabriela Grzegorczyk- kl. I LO, Krystian Hołda- kl. I LO, Daria Kijak - kl. I LO, Justyna Kluza- kl. II TOT i Oskar Soska - kl. I LO) pod opieką pana Daniela Tabisia - koordynatora akcji, podjęli dwa tematy szczególnie aktualne dla młodego pokolenia. 

Część pierwsza dotyczyła mowy nienawiści i zjawiska hejtu. Prowadzący obalili mit anonimowości i bezkarności w sieci oraz wskazali formy walki z hejtem. Na koniec uczestnicy spotkania obejrzeli materiały, w których celebryci zmierzyli się z przykrymi komentarzami na swój temat.

Depresja nastolatków to drugi ważny wątek poruszany podczas sesji. Niestety, jest często niewidoczny i ignorowany, a osoba chora zostawiona bez pomocy i informacji gdzie jej szukać. Zadaniem prowadzących było wskazanie czynników, które mają wpływ na wystąpienie depresji, objawów oraz podanie cennych wskazówek na temat jak pomóc koledze/koleżance zmagającej się z tym zaburzeniem. Na koniec odbyła się projekcja filmów opowiadających o depresji nastolatków oraz telefonie zaufania.

Mamy nadzieję, że po tym przedsięwzięciu uczniowie zostali wyposażeni w praktyczną wiedzę na temat problemów z którymi mogą się zmagać i nie będą bezczynnie patrzeć jak komuś dzieje się krzywda. Zareagują w porę.

Uczniowie ZSP, którzy chcą rozpowszechniać wiedzę na temat prawa i zapobiegać wchodzeniu w konflikt z prawem przez nastolatków, a także pełnić funkcję edukatorów, oraz organizować różne akcje edukacyjno-profilaktyczne dla rówieśników i młodszych kolegów utworzyli SZKOLNĄ LIGĘ PRAWNĄ. Jej opiekunem będzie Daniel Tabiś.

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły z terenu gminy Zakliczyn do współpracy w profilaktyce pozytywnych zachowań wśród uczniów. Szkolna Liga Prawa będzie organizować ciekawe warsztaty dla uczniów szkół podstawowych wszystkich klas na temat szeroko pojętych działań zgodnych z prawem, szczególnie dotyczących cyberprzestrzeni. Chęć uczestnictwa prosimy kierować do Sekretariatu Szkoły.

Daniel Tabiś

Gratuluję przedsięwzięcia i wyrażam podziękowanie koordynatorowi - panu Danielowi Tabisiowi oraz uczniom prowadzącym sesję.

Joanna Dobrzańska

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych