Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

poselPoseł Norbert Kaczmarczyk zdobył najwięcej głosów sposród wszystkich kandydatów na posłów w powiecie proszowickim. Został wybrany posłem na swoją drugą kadencję, co budzi powszechne uznanie, ponieważ nie skończył jeszcze 30 lat. 5995 głosów przełożyło się na 31,51% głosów oddanych na całą listę Prawa i Sprawiedliwości w powiecie proszowickim.

Trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości uzyskał m. in. w gminie Zakliczyn (400 głosów).

Wynik kolejnego kandydata na liście PiS był o około 10% niższy, a podium zamyka kandydatka, która zdobyła jedynie 3,84% wszystkich głosów oddanych na partię Jarosława Kaczyńskiego w powiecie proszowickim. Wynik Kaczmarczyka jest lepszy do wyniku premier Beaty Szydło, która w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła w powiecie proszowickim 5851 głosów. W całym okręgu tarnowskim (powiaty: proszowicki, wielicki, bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów) na posła Norberta Kaczmarczyka zagłosowały 12 164 osoby. Zjednoczona Prawica zwiększyła swój stan posiadania w tarnowskim okręgu wyborczym, ponieważ mandaty zdobyło 7 posłów – o jeden więcej niż w poprzedniej kadencji.

Startując z 10 miejsca poseł Norbert Kaczmarczyk zdobył 12 164 głosy. Nie ma wątpliwości, że każdy z tych głosów został oddany przez świadomego wyborcę, który zagłosował właśnie na Norberta Kaczmarczyka. Jest oczywistym, że bardzo ważny w tym sukcesie był bezpośredni kontakt, który jest podstawą w codziennej, ciężkiej pracy podejmowanej przez tego posła i jego współpracowników.

Poprosiliśmy o komentarz posła Kaczmarczyka: „Byliśmy wartością dodaną dla Zjednoczonej Prawicy. Zdobyliśmy dodatkowy, siódmy mandat. To jest nasz wspólny mandat – „mandat obywatelski” – mandat, w którym udział ma każdy, kto wsparł mnie w kampanii czy oddał na mnie swój głos. Aktywność parlamentarzystów nie może kończyć się na zrobieniu sobie zdjęcia na ulicy i szybkiej ucieczce w zacisze biurowe. Bo nie chodzi o to, aby tylko „pokazać się” – ale o rzetelną pracę, rozmowę, prezentację programu, a nierzadko również polemikę. Bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu jest bardzo ważny. Polityka musi „zejść” do ludzi, bo jeśli obywatele wybierają polityków, to ci politycy nie mogą cały czas być w Warszawie i chodzić po czerwonych dywanach. Najważniejsze w tym jest to, aby być wśród ludzi i reprezentować ich w Sejmie”.

Trzeba przyznać, że mandat posła Kaczmarczyka jest rzeczywiście bardzo mocny, ponieważ również w innych regionach okręgu zdobywał on zaufanie wielu głosujących. Trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości zdobył na przykład w gminie Zakliczyn (400 głosów), gminie Szczucin (438 głosów) czy gminie Niepołomice (464 głosy). W całym powiecie tarnowskim i mieście Tarnowie na Kaczmarczyka głosowało zdecydowanie ponad 3000 osób.  

Dariusz Niemiec – dyrektor biura poselskiego Norberta Kaczmarczyka - zaznacza: „Zaufanie dla posła Kaczmarczyka było ogromne w całym okręgu – doświadczaliśmy tego codziennie w kampanii wyborczej na ulicach miast czy w trakcie kadencji, pracując w biurach poselskich w Tarnowie, Szczucinie oraz Proszowicach. Najważniejsze jest to, aby być wśród ludzi nie tylko na czas kampanii wyborczej, ale przez cały czas sprawowania mandatu poselskiego. Przez cztery lata nie baliśmy się tego, nie chowaliśmy się w zaciszu gabinetów, a drzwi były szeroko otwarte dla każdego obywatela. Myślę, że to jeden z powodów ciepłego przyjęcia i życzliwości, jaka nas spotykała, a w konsekwencji efektem tej pracy był także świetny wynik w wyborach”.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych