Baner festiwalu

 

jesienJesień w Lusławicach to 6 wyjątkowych wydarzeń muzycznych charakteryzujących się przede wszystkim bogactwem różnorodności stylistycznej prezentowanego repertuaru, a także udziałem znakomitych gwiazd krajowej, jak i zagranicznej sceny muzycznej. Wśród artystów występujących na lusławickiej scenie pojawią się m. in. Krzysztof Penderecki, Maciej Tworek, NDR Big Band z Monachium, Atom String Quartet, Vladislav Sendecki, Marek Napiórkowski, Mino Cinelu, Krzysztof Meisinger, Poland BaROCK, Olga Pasiecznik, I CULTURE Orchestra, Orkiestra i Chór Akademii Muzycznej w Krakowie, Chór Filharmonii Krakowskiej, Chór Białoruskiej Akademii Muzyki w Mińsku, Stanisław Krawczyński, Rafał Jacek Delekta, Natalia Rubiś, Karolina Sikora, Anna Lubańska, Adam Zdunikowski, Piotr Nowacki i wielu innych.

imagePierwszy koncert w ramach cyklu Jesień w Lusławicach obędzie się już 5 października o godz. 19:00. Wystąpi Krzysztof Meisinger (gitara) - zdaniem krytyki jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów - oraz założona przez niego w 2018 roku orkiestra barokowa Poland baROCK.

Vivaldissimo - bo tak nazywa się projekt artystów, który zaprezentują w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, zawiera bardzo ciekawe propozycje muzyki okresu baroku. Dokładnie jest to przekrój lutniowych koncertów barokowych – od Vivaldiego do Kohauta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m. in. Aria na strunie G J. S. Bacha. Oprócz tego w repertuarze znajdą się także takie kompozycje, jak Koncert D-dur RV 93 A. Vivaldiego, Introdukcja i Fandango L. Boccheriniego, Koncert E-dur K. Kohauta, Recuerdos de la Alhambra F. Tarregi, Koncert d-moll J. S. Weissa oraz Asturias I. Albeniza.

imgW skład orkiestry Poland baROCK wchodzą najwybitniejsi polscy muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej: Katarzyna Cendlak (skrzypce barokowe), Marta Michalak (skrzypce barokowe), Kacper Szpot (viola), Stanisław Stanicki (wiolonczela barokowa), Marcin Bajon (violone), Maciej Kończak (gitara barokowa), Natalia Hyżak (klawesyn), Henryk Kasperczak (teorba).

Smaku całości dodaje fakt, iż jest to pierwsza taka kooperacja w historii – gitara klasyczna występująca wspólnie z ortodoksyjnym zespołem muzyki dawnej.

Koncert Krzysztofa Meisingera oraz orkiestry Poland baROCK zapowiada się niezwykle wyjątkowo. Piękny i energetyczny program, który zaprezentują słuchaczom niewątpliwie pozostawi na długo niezapomniane wrażenia.

img9Krzysztof Meisinger - światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero czy Piotra Anderszewskiego. Występuje w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie – od Tokyo do Los Angeles i Buenos Aires (m. in. Filharmonia Berlińska, Theatre de Chatelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hallw Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu) z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta „Melodia Sentimental" nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Z podobnym uznaniem spotykały się także wszystkie kolejne płyty artysty.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.