Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Tosiek28 maja 2019 roku zmarł Antoni Migdał, zasłużony i popularny strażak zakliczyńskiej jednostki OSP. Antoni Migdał urodził się 26 października 1949 roku w Tarnowie i całe życie związany był z Zakliczynem, a szczególnie angażował się w działalność OSP. Pogrzeb śp. Antoniego Migdała rozpocznie się modlitwą Różańca św. w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej (kościół parafialny u Franciszkanów) o godz. 12:30, a Msza święta pogrzebowa o godz. 13:00 w sobotę 11 maja.

 

antonimigdalAntoni Migdał zmagał się z ciężką chorobą, która od kilkunastu miesięcy bardzo wyniszczała jego organizm, ostatnie tygodnie spędził w hospicjum. Jeszcze przecież kilka lat temu, ten niewielkiego wzrostu, ale pełen pasji i energii działacz OSP, swego czasu członek władz jednostki OSP w Zakliczynie i Zarządu Gminnego Z OSP RP w Zakliczynie a także Zarządu Powiatowego w Tarnowie, działał bardzo aktywnie. Nikt tak jak Antoni Migdał nie prowadził konferansjerki wydarzeń strażackich; każda impreza strażacka, nie tylko w macierzystej OSP, była prowadzona przez druha Tośka, bo nikt ze strażackiej braci nie mógł sobie wyobrazić, że może robić to lepiej ktoś inny.

Często Antoni Migdał stawał podczas uroczystości ze sztandarem, asystował jako strażak przy ołtarzu – takigo Go też zapamiętam. 11 maja koleżanki i koledzy druhowie z naszych jednostek OSP oraz Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" pożegnają druha Tośka podczas ostatniej jego doczesnej drogi.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych