bie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

zakiW przedostatni  weekend czerwca Tarnów i obiekty miejscowego Klubu Sportowego Iskra były piłkarskim centrum Ziemi Tarnowskiej. W sobotę odbył się wielki finał rozgrywek Ligi Małych Orłów. Rywalizowały ze sobą kluby i szkółki piłkarskie z powiatów brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego oraz miasta Tarnowa. Organizatorem tego ważnego wydarzenia dla młodzieżowej piłki nożnej w regionie był Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Liczna grupa zawodników i wielu kibiców z Paleśnicy i okolic wybrali się w upalną sobotę na obiekty sportowe Iskry Tarnów. Żaki to grupa wiekowa - rocznik 2009 i młodsi. Dzieci i młodzież bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenera Roberta Kraja na paleśnickim Orliku. Widząc olbrzymie zainteresowanie dzieci, młodzieży i rodziców, drużyna została zgłoszona do rozgrywek. W ramach eliminacji odbyły się turnieje szkoleniowe Ligi Małych Orłów organizowane na Orlikach. Gospodarzem tych turniejów był także Orlik w Paleśnicy. Turnieje eliminacyjne tworzyły ranking drużyn przed turniejem finałowym Ligi Małych Orłów. Rodzice zapewnili transport na wyjazdy na turnieje szkoleniowe oraz aby ich pociechy prezentowały się odpowiednio zakupili stroje piłkarskie.

Podsumowaniem turniejów szkoleniowych dla żaków był wielki  finał na obiektach sportowych w Tarnowie. Żaki po rozgrywkach eliminacyjnych wystąpili w turnieju finałowym Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, na którym zajęli II miejsce. Turniej rozgrywany był w konwencji mundialu - faza rozgrywek grupowych, następnie ćwierćfinał, półfinał i wielki finał.

robertNasze żaki pewnie wygrały bardzo silną grupę, pokonując:  Wolanię Wola Rzędzińska 3:2, szkółkę piłkarską Omega Rzuchowa 3:0 oraz remisując z Iskrą Tarnów 1:0. W ćwierćfinale pokonali pewnie  wicemistrza grupy D Westovię Tarnów 5:0. W półfinale pokonali Błękitnych Tarnów 2:1.

W wielkim finale ulegli 0:1 Tuchovii Tuchów, chociaż z przebiegu meczu byli drużyną lepszą piłkarsko. Wszystkie mecze rozegrali na mistrzowskim poziomie.
"Czy możemy zapisać się, trenować w waszym klubie, bo super gracie?” - tak dzieci z klubu Błękitni Tarnów pytały żaków z Paleśnicy! To wielki  sukces młodych żaków z Paleśnicy na turnieju w Tarnowie.

Trener Robert Kraj, z bardzo licznej grupy dziewczyn i chłopców trenujących na Orliku w Paleśnicy, mógł zabrać na turniej tylko dwunastu zawodników z danej kategorii wiekowej. Reprezentanci Paleśnickich Żaków to: Ślęzak Bartłomiej, Maks Gierałt, Wielek Filip, Łękawski Bartłomiej, Chlipała Wojciech, Mucha Bartłomiej, Karol Gryzło, Krzyżak Krystian, Wolak Filip, Mikołajczyk Kacper, Nędza Kacper.

Wiele radosnych przeżyć i emocji sportowych towarzyszyło naszym sportowcom i licznej grupie kibiców.

 Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN
 Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN
 Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN  Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN
 Żaki z Paleśnicy wicemistrzem TOZPN   

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych