zyczenia

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

wolaospPo względem liczby ludności i powierzchni Wola Stróska nie należy do gigantów na gminnej mapie, ale pod względem aktywności mieszkańców i działających tutaj organizacji społecznych już zdecydowanie tak. Rada Sołecka, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlica ZCK i Wolska Organizacja Kobiet „Nad potokiem” stowarzyszenia „Klucz” współpracują wręcz modelowo. Jedni na drugich się nie boczą, a jak trzeba zrobić co dobrego dla Woli, to wespół – zespół do tego dążą. 10 lutego była ku temu kolejna okazja, bo na ten dzień strażacy zaplanowali walne zebranie OSP, a że karnawał miał się ku końcowi, to i po zebraniu odbyły się ostatkowe, wolskie manewry kulturalne ze słynnym „Klocem” jako clou programu, lub jak kto woli: gwoździem programu.

 

Zanim to nastąpiło, obok prezesa Józefa Tepera i naczelnika OSP Sławomira Ramiana przy stole prezydialnym zasiedli lokalni VIP-owie; burmistrz Dawid Chrobak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Adam Czaplak i szef komisji finansów tejże Rady Kazimierz Korman, Paulina Siemińska – radna Rady Miejskiej z Woli Stróskiej i zarazem wiceszefowa stowarzyszenia „Klucz”, a także gospodyni tutejszej świetlicy ZCK. Rzecz oczywista, władzę gminna OSP reprezentował prezes Tomasz Damian, a sam naczelnik Sławomir Ramian oprócz funkcji zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, pełni też rolę wiceszefa Zarządu Gminnego OSP. Wśród gości zebrania nie zabrakło kolegów z sąsiedniej jednostki OSP, ze Stróż oraz zżytych z Wolą Stróską przedsiębiorców. Rok 2017 był dobrym rokiem dla tutejszej jednostki OSP i Woli Stróskiej, o czym wspomniał burmistrz Dawid Chrobak, którego wypowiedź z zebrania w Woli Stróskie wybrałem tym razem do zaprezentowania na Zakliczyninfo.

 

chrobakDawid Chrobak: - Drudzy druhowie, szanowni Państwo, pani Radna, panowie Radni. Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Około miesiąca temu spotkaliśmy się tutaj na Strażackim Opłatku i wiele zostało wtedy powiedziane, dlatego nie będę powtarzał. Najważniejsze jest to, że uważam iż rok 2017 był bardzo dobrym rokiem dla Woli Stróskiej. Udało się zrealizować w tamtym roku długo oczekiwane zadanie jakim był remont dachu remizy – łącznie kosztowało to 126 tys. zł, z czego 88 tys. zł to kwota z budżetu gminy Zakliczyn, a kwota 38 tys. zł to środki z programu Województwa Małopolskiego „Małopolskie remizy” i tutaj podziękowania kieruję w stronę radnych powiatowych, bo nie w każdym roku środki z tego programu trafiały do gminy Zakliczyn. To jest jedna sprawa. Druga sprawa to rok 2017 pokazał, że polski Rząd wspiera działania związane z OSP, a Małopolska była pierwszym województwem w ramach pilotażowego programu „Fundusz sprawiedliwości”. W ramach tego programu 10 mln zł trafiło do Małopolski, a gmina Zakliczyn pozyskała 260 tys. zł. Zakupiono 13 samochodów, z czego jeden samochód za 153 tys. zł trafił do Zakliczyna (dofinansowanie z „Funduszu sprawiedliwości” wyniosło 143 tys. zł). Każda czynna jednostka OSP w gminie Zakliczyn otrzymała w ramach tego programu sprzęt ratowniczy, w tym defibrylatory, bo zależało nam na tym, aby taki sprzęt był dostępny bardzo szybko w razie potrzeby ratowania życia. W budżecie gminy Zakliczyn zawsze mamy zabezpieczone około 200 tys. zł na działalność bieżącą i bojową straży pożarnych, utrzymanie remiz, kierowców, różnego rodzaju usług, dotacji – wasze oczekiwania już na początku roku jakby zostały zrealizowane i środki przekazane, dzięki czemu, co było pilne, zostały wymienione opony w samochodzie. Kolejne wnioski, które zgłaszacie będziemy chcieli też sukcesywnie realizować. Bardzo się cieszę, że powstaje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, ten ruch jest bardzo potrzebny, konieczny wręcz, żeby wymiana pokoleniowa następowała płynnie, żeby młody narybek wchodził w społeczne struktury. Ci młodzi ludzie z pewnością wiele się od was nauczą. W ogóle chciałbym wam podziękować za 2017 rok, za wsparcie w ramach zapewnienia bezpośredniego bezpieczeństwa mieszkańców, ale również zabezpieczenia wielu wydarzeń, które odbywają się na terenie gminy Zakliczyn. Zawsze jesteście, gdy się o to was poprosi. Dziękuję bardzo i życzę wszystkiego najlepszego w 2018 roku.

wola wola wola
wola wola wola
wola wola wola
wola wola wola
wola wola wola
wola wola wola
wola wola wola

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych