ferie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

„Mieli być prochem, a stali się ziarnem.”


 

compassRuszyły zapisy do kolejnej, VI w Polsce, a IV w Zakliczynie edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy czyli: Fundacja Wolność i Demokracja, Urząd Miejski w Zakliczynie, Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Compass”, UKS „Jordan” oraz Agencja Turystyki Aktywnej „Styr” zapraszają do zmierzenia się z dystansem 11,5 kilometra na trasie Biegu imieniem kpt. Jana Dubaniowskiego „Salwy” łączącej Rudę Kameralną z Zakliczynem. Trasa spina miejsce gdzie zginął z rąk oprawców z UB z Zakliczynem, gdzie jako jeden z nielicznych „wyklętych” ma miejsce wiecznego spoczynku. Druga biegowa trasa ma dystans 1963 m, co ma upamiętnić rok w którym zabito ostatniego z walczących z bronią w ręku żołnierza antykomunistycznego podziemia.


twStart i meta znajdować się będzie tak jak w latach ubiegłych w rynku. Bieg przeprowadzony będzie w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Pomiar czasu zapewnia organizator największej biegowej imprezy w Polsce, Festiwalu Biegowego w Krynicy. Zarejestrować się do Biegu w Zakliczynie można TUTAJ  http://www.festiwalbiegowy.pl/tropem-wilczym/ .

 

Równocześnie z biegową rywalizacją rozegrana zostanie Gra Miejska „Niepodległa w Zakliczynie”. Gra będzie miała formę marszu na orientację podczas którego uczestnicy mają za zadanie zameldować się na zaznaczonych na mapie punktach kontrolnych i wykonać tam zadania praktyczne (np. udzielenie pierwszej pomocy, rzut do celu). W przeprowadzeniu Gry wesprą organizatorów członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żandarmeria”, którzy w ubiegłym roku prezentowali się już grana zakliczyńskim rynku. Gra przeprowadzona zostanie w kategorii rodzinnej i sportowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do aktywnego świętowania, a zwłaszcza uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego, zawodników klubów sportowych (piłkarze też powinni mieć kondycję) i wszystkich, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu. Rodzice z dziećmi do lat 13 mogą potraktować zawody jako niedzielny spacer z historią. Organizatorzy zapraszają uczestników wszystkich biegów i gry miejskiej na ciepły, wojskowy posiłek, który będzie wydawany z kuchni polowej. Jak co roku w ramach wpisowego na wszystkich biegaczy czekają okazjonalne medale i koszulki z podobiznami tych, o których istnieniu mieliśmy się nie dowiedzieć. Przewidziane są nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

 

Warunki uczestnictwa dostępne są w regulaminach zamieszczonych na stronie: www.atastyr.com.pl

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych