oblawa

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

jsrBardzo miła informacja dotarła do nas podczas tegorocznych Dożynek Gminy Zakliczyn w Stróżach. Ubiegłoroczna organizatorka Dożynek Gminy Zakliczyn – sołtys Paleśnicy Jolanta Ślezak – Różycka została nagrodzona w Radgoszczy 3 miejscem w konkursie na najlepszego sołtysa Małopolski. Konkurs na najlepszego sołtysa Małopolski organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

jsrozPani Jolanta należy do najmłodszych sołtysów gminy Zakliczyn, tym jslrsekbardziej należy docenić sukces. Skromna gospodarz w trakcie odbierania licznych gratulacji podczas Dożynek w Stróżach zwracała uwagę na to, że nagroda to wynik wspólnej pracy grupy mieszkańców Paleśnicy zaangażowanej w rozwój sołectwa oraz dobrze napisanego uzasadnienia przez sekretarza Janusza Krzyżaka w zgłoszeniu jej kandydatury do konkursu.

Najlepszym sołtysem Małopolski roku 2016 został Jan Szczepański, gospodarz sołectwa Brzezinki w gminie Zabierzów. Oprócz splendoru sołtys Brzezinek otrzymał czek w wysokości 50 tys. zł - nagrodę ufundowaną przez Województwo Małopolskie. Na 2 miejscu ex-aequo w konkursie znaleźli się: Zofia Wójcik - sołtys Zasola w gminie Brzeszcze, Stanisław Nowotarski - sołtys Dworów Drugich w gminie Oświęcim, Marek Łośko - sołtys sąsiadującej z Gwoźdźcem Niedźwiedzy w gminie Dębno oraz Janusz Tadel - sołtys Radlnej w gminie Tarnów. 3 miejsce obok sołtys Jolanty Ślezak-Różyckiej przypadło w udziale Pawłowi Odrobinie - sołtysowi Barwałdu Średniego w gminie Kalwaria Zebrzydowska oraz Zofii Pyla - sołtysowi Piekar w gminie Liszki.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych