Przejście do firmy KM-Net

SKO

Festiwal Fasoli 2023Zgodnie z obietnicą przyglądniemy się teraz propozycjom plenerowych wydarzeń kulturalnych, które zostaną zorganizowane w sierpniu. Co prawda w gminie Zakliczyn w tym miesiącu będzie się działo; 30 – lecie SOD "Filipowice" – w najbliższą sobotę 5 sierpnia, Kino Plenerowe RDN Małopolska – 12 sierpnia na zakliczyńskim Rynku, Święto pojednania w Jamnej – 15 sierpnia, Dożynki Gminy Zakliczyn – 19 sierpnia oraz Festiwal fasoli – 20 sierpnia; obie te ostatnie imprezy odbędą się na zakliczyńskim Rynku, ale proponuję również rozejrzeć się po okolicy.

 

Najpierw zaglądamy do Tuchowa, gdzie w dniach 5 i 6 sierpnia odbędzie się 7 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wina Tuchovinifest. Z pewnością smakosze wina polskiego, pogórzańskiego, będą chcieli się wybrać na tą imprezę, a wielbiciele Anny Wyszkoni na jej koncert, który rozpocznie się na tuchowskim Rynku w sobotni wieczór o godzinie 21- wszej.

 

Niekonwencjonalnie organizowane są Dni Żabna, które rozpoczęły się w ostatnią sobotę lipca od turnieju piłkarskiego i potrwają do 6 sierpnia. Przy czym właśnie finał imprezy zapowiada się interesująco, bowiem na placu przy hali sportowej na ul. Przybyszowskiego o godzinie 1:30 wystąpi Landberry, a po niej Pectus.

 

laskowaTymczasem także w pierwszy weekend sierpnia w Laskowej (powiat nowosądecki) organizowana jest 12. edycja Festiwalu śliwki, miodu i sera. W sobotę w Laskowej zobaczymy na scenie Mateusza Ziółko a w niedzielę CLEO, która najwidoczniej ma w tym roku zaplanowany objazd naszej okolicy. Oba koncerty, zarówno sobotni jak i niedzielny, rozpoczną się o godzinie 20:30

 

Na koniec rekomendacja z Dębna, bowiem tam 27 sierpnia można będzie zobaczyć legendarną grupę Dżem. Koncert rozpocznie się o godzinie 20 – tej na scenie, która będzie zainstalowana na terenie przylegającym do zamku w Dębnie.

 

Szerzej o naszych, zakliczyńskich wydarzeniach, w tym o Dożynkach Gminy Zakliczyn i Festiwalu fasoli jest opisane w sierpniowym wydaniu "Głosiciela", napiszę niebawem na Zakliczyninfo, a i na antenie RDN Małopolska, za tydzień będę mówił w audycji o godzinie 9:40 w środę 9 sierpnia.

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.