Przejście do firmy KM-Net

SKO

swiętoowocowówSezon wakacyjny w pełni. W naszych okolicach pojawili się turyści; widać to po zapełnionych restauracjach (szczególnie w dni weekendowe), ruchu rowerowym na VeloDunajec, i nie tylko na tej trasie dedykowanej rowerzystom, ale także na drogach publicznych. Można także wybrać sporo ofert imprez kulturalnych w promieniu 1 godziny jazdy samochodem – i o tym dzisiaj napiszę.

 

W lipcu odbyły się już takie wydarzenia jak Baszta Jazz festiwal w Czchowie, Święta Gminy Bochnia, Łapanów, Gnojnik czy Dni Tarnowa zwane „Zdearzeniami.”

 

Co nas czeka w najbliższym czasie ?

 

Blisko Zakliczyna w Łowczówku w ośrodku Relax, w niedzielę 16 lipca odbędzie się 20. Święto owoców i produktów pszczelich. Atrakacjami wydarzenia będą kiermasze zdrowej żywności oraz pokazy kulinarne. O godzinie 20 – tej wystąpi Golec U'Orkiestra a potem rozpocznie się zabawa taneczna.

 

Jeszcze bliżej i wcześniej, bo w sobotę 15 lipca w Grabnie od godziny 16 – tej rozpocznie się Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Jarmark KGW. O godzinie 21 - wszej zapowiedziano koncert Baciarów.

 

Kto lubi miks kultury i polityki powinien wziąć azymut na Wolę Rzędzińska, gdzie 16 lipca odbędzie się Piknik rodzinny podczas którego gwiazdami politycznymi będą prezes PiS Jarosław Kaczyński i była premier a obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło. Można też będzie zobaczyć mecz piłkarski pomiędzy drużyną Zjednoczonej Prawicy a LKS Wolania. W drużynie polityków pojawi się m.in. minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk. Początek meczu o godzinie 14 - tej.   

15 i 16 lipca odbywają się na Małym Rynku Dni Gminy Szerzyny. 15 lipca odbędzie się Powiatowy Turniej Sołectw – początek o godzinie 16 – tej, od 23 – ciej do 3 – ciej będzie dyskoteka poprowadzona przez DJ Marcusa, natomiast w niedzielę o godzinie 20 – tej wystąpi gwiazda imprezy Czadoman.

biesiadarudaNa Dąbrowszczyźnie trwają Dni Dąbrowy Tarnowskiej oraz Dni Szczucina i tak, kto lubi muzykę folk w nowoczesnym aranżu, powinien wybrać się do Szczucina w sobotę na tamtejszy plac targowy aby zobaczyć zespół Future Folk, natomiast kto jest fanem muzyki bałkańskiej i Baciarów powinien wziąć azymut na Dąbrowę Tarnowską gdzie wystąpią „Kriva drina” oraz Baciary. Impreza odbędzie się obok hotelu Cristal Park na ul. Słonecznej.

W środku tygodnia też można znaleźć ciekawe oferty. 20 lipca w Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna się 16 – ta edycja Muzycznych Tarasów, tego samego dnia o czym pisałem wcześniej, nastąpi otwarcie Ścieżki w Koronach Drzew w Ciężkowicach,

Z kolei w ostatni weekend lipca w poszukiwaniu atrakcji kulturalnych trzeba skierować się w zachodnią i północną stronę regionu. 29 lipca (sobota) w Trzcianie wystąpi Michał Wiśniewski, w Borzęcinie 29 lipca wystąpią Daria Marx i C-Bool natomiast w niedzielę Totentanz. 29 lipca w Rudzie Kameralnej odbędzie się przy tamtejszej świetlicy Biesiada rodzinna – początek wydarzenia o godzinie 17 – tej. Niedaleko w Ispie na 29 i 30 lipca zapowiedziano Dni wikliny podczas których wystąpią; w sobotę o 21- wszej zespół Milano, w niedzielę o 19 – tej Mig i gwiazda imprezy Cleo o godzinie 21 – wszej.III Międzynarodowy Festiwal Wikliny w Ciężkowicach również odbędzie się 29 i 30 lipca. W ostatni festiwalowy dzień jako gwiazda wystąpi od godz. 18 - tej zespół Słowiany

 

Bardzo ciekawie zapowiada się w regionie sierpniowy kalendarz wydarzeń kulturalnych, ale o tym za jakiś czas napisze w artykule „Lato w okolicy – sierpień”.

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.