Przejście do firmy KM-Net

SKO

024"Kultura mobilna = kultura dostępna" to z założenia projekt kulturalno – edukacyjny mający na celu odkrywanie dziedzictwa kulturowego Małopolski poprzez organizację wyjazdów tematycznych do miejsc atrakcyjnych kulturowo, ale mniej lub prawie nieznanych, choć tak blisko nas usytuowanych. Tak było z Kątami i Iwkową i tak też było z Podegrodziem. Po pierwszym wyjeździe do Kątów i Iwkowej zainteresowanie kolejnym wyjazdem było tak duże, że poprosiliśmy o większy autokar, ale i tak nie wszyscy się do niego zmieścili. To oznacza, że takie projekty są oczekiwane wśród odbiorców i cieszą się bardzo dużą popularnością – tak było z projektem "Uniwersytet na piechotę" i tak jest obecnie.

 

Podegrodzie to podsądecka miejscowość z bogatą historią i kulturą nie bez przyczyny zresztą mieniąca się stolicą Lachów Sądeckich. Są tutaj dwa muzea; Lachów Sądeckich oraz Kubalówką, która zarządza Krzysztof Bodziony, na co dzień dyrektor tutejszego GOK-u i radny Rady Powiatu Sądeckiego, ale przede wszystkim Lach z urodzenia i zamiłowania. Toteż nie było problemu ze zorganizowaniem zarówno lekcji muzealnej jak i warsztatów ludowych – kowalstwa nie wyłączając jako bonus do programu. Zresztą tych bonusów było więcej, bo i zwiedzanie Podegrodzia bryczką a także biesiada z Kapelą Podegrodzianie.

 

logokulturadostepnaProjekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Ponadto zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Zakliczyn.

 

Ostatni wyjazd w ramach projektu Stowarzyszenia "Klucz" pod nazwą "Kultura mobilna = kultura dostępna" już 13 lipca, a adresem docelowym jest Muszyna, gdzie uczestnicy zwiedzą Muzeum Państwa Muszyńskiego a także tamtejszy ogród sensoryczny. Z pewnością dużą wiedzą z uczestnikami ostatniego już wyjazdu podczas tego projektu, podzieli się przewodnik PTTK Janusz Flakowicz. Potem pozostaną wspomnienia uwiecznione nie tylko na zdjęciach, ale także w reportażu, który dla ZakliczyńskiejTV przygotowuje Piotr Derlaga z firmy Grupa Reedy Media.

Tekst: Kazimierz Dudzik, foto: Stanisław Kusiak

 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie
 podegrodzie podegrodzie podegrodzie

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.