Przejście do firmy KM-Net

SKO

dwfdziatkiW dniach 17 i 18 czerwca w Baranowie Sandomierskim odbył się 29. Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej "Dziecko w folklorze." Festiwal organizowany przez tamtejszy Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, dzięki wsparciu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród instruktorów, dzieci i młodzieży z różnych regionów Polski. Na Festiwal przyjeżdżają nie tylko reprezentanci południowych województw Polski, ale także województw centralnych, a nawet z Pomorza.

 

dzwfopatkowiaczkiOd niedawna w Festiwalu w Baranowie Sandomierskim uczestniczy także reprezentacja Gminy Zakliczyn. W tym roku Jury w składzie: prof. dr hab. Jan Adamowski – językoznawca, folklorysta, badacz kultury regionalnej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, dr Jolanta Dragan – etnograf i muzyk, kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz dr Kinga Strycharz-Bogacz – etnomuzykolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski postanowiło w kategorii zespołów obrzędowych, to znaczy przedstawiających widowiska sceniczne oparte na motywach obrzędów i zwyczajów przyznać I miejsce i główną nagrodę festiwalową "Dużego klepoka" Zespołowi Folklorystycznemu „Dziatki z Chatki” działającemu pod egidą Stowarzyszenia "Czerpok" z Paleśnicy, którego kierownikiem jest Halina Machel – instruktor ds. kultury ludowej ZCK. Wielkie gratulacje dla dzieciaków i Pani Kierownik.

 

To jeszcze nie wszystko, bowiem jury uhonorowało wyróżnieniem Kapelę "Opatkowiaczki" działającą przy Zakliczyńskim Centrum Kultury; gratulację dla instruktorów Justyny Chmielek – Korbut oraz Marcina Korbuta i Haliny Machel.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, foto: Halina Machel

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.