Baner festiwalu

 

000To był już VI. Koncert Uwielbienia, który został zorganizowany w uroczystość Bożego Ciała. W tym roku koncert odbył się w Jamnej, a jego tytuł brzmiał "Abyśmy się miłowali". Wydarzenie to rozpoczęło się powitaniem przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak i Ojca Andrzej Chlewickiego - gospodarza tegorocznego koncertu i błogosławieństwem Ks. Bp Artura Ważnego, natomiast modlitwę uwielbienia poprowadził Ojciec Ariel Krzywda, Gwardian i Proboszcz Parafii MB Anielskiej w Zakliczynie.

 

Na Jamnej, przy Domu św. Jacka wystąpili: 001Kapela Opatkowice pod kierownictwem Marcina Korbuta, z Justyną Chmielek-Korbut i opiekunem kapeli - Haliną Machel - instruktorem ds kultury ludowej w Zakliczyńskim Centrum Kultury;  chór i orkiestra Zanurzeni w miłosierdziu, poszerzony w swoim składzie o chór Zakliczyńskiego Centrum Kultury Cantando Canzoni, Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika oraz Scholę Angelus. pl z Czchowa, a całość pod kierownictwem dyrygenta Dawida Nawalańca.

 

 

008 Gościem koncertu był raper, freestylowiec i mówca Arkadio, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Można go zobaczyć w programie “OCALENI” na TVP 1, gdzie swoim rapem przekazuje historie zaproszonych gości. Artysta podzielił się świadectwem życia  w wierze i doświadczeniem uzależnienia oraz wyjściem z niego, zaprezentował swoją twórczość, a rytmiczne bity zachęciły do tańca zebranych w każdym wieku. Utwory wykonawcy niosły głęboki przekaz dla młodego pokolenia.  Następnie na trzy godziny sceną zawładnął chór i orkiestra "Zanurzeni w miłosierdziu" pod kierownictwem Dawida Nawalańca a modlitwę poprowadził o. Ariel. W czasie koncertu mogliśmy również usłyszeć poruszające świadectwo Anny i Romana Kobiałków - pary sektora małopolskiego Ruchu Equipes Notre-Dame (END).

 

002Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację koncertu: Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn Dawidowi Chrobakowi, Pracownikom Zakliczyńskiego Centrum Kultury z Dyrektorem Kazimierzem Dudzikiem na czele, Dyrektorowi Robertowi Bielatowiczowi i pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Zakliczynie, inspektor Alicji Nosek z Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, Prezesom OSP z Gwóźdźca i Charzewic oraz pracownicom Świetlicy ZCK w Woli Stróskiej i Świetlicy profilaktyczno  - wychowawczej w Słonej, Proboszczowi Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie O. Arielowi Krzywdzie i braciom nowicjuszom oraz Ojcom Dominikanom z Jamnej - zwłaszcza O. Andrzejowi Chlewickiemu i O. Grzegorzowi Kluzowi za wszelką  pomoc w organizacji. Dziękuję radiu RDN Małopolska i Markowi Sobólowi oraz firmie KM-Net z Zakliczyna za realizację transmisji a także realizatorom dźwięku i wideo: firmie Kołek light&sound Karol Dobrzański, realizatorowi dźwięku Gabrielowi Dumanie oraz firmie Grupa Reedy Piotr Derlaga.

 

Wyrazy uznania i wdzięczności kieruję do członków Kół Gospodyń Wiejskich: 004Mieszczanki z Zakliczyna, Zdonianki ze Zdoni, U Źródła ze Słonej, Bieśniczanie z Bieśnika, Wróblowianki z Wróblowic, Pod Bocianim Gniazdem ze Stróż, Paniom Renacie  Dyngosz i Zofii Boczek oraz wszystkim którzy, dostarczyli ciasta za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla gości, wykonawców i realizatorów, druhom z jednostek gminnych OSP pod kierownictwem Tomasza Damiana za dostarczenie wody, kierowanie ruchem i dbanie o bezpieczeństwo. Dziękuję Pani Grażynce Batko i Gieni Zielińskiej oraz Justynie Iwaniec wraz z wolontariuszami za dbanie o to aby wykonawcy i realizatorzy wydarzenia nie opadli z sił i serwowanie posiłków oraz pilnowanie porządek.

 

006Dziękuję Wypożyczalni strojów Anex Anny Mielec, Szkółce roślin ozdobnych Karoliny i Pawła Gac z Zakliczyna i Oazie Rodzin za wykonanie dekoracji sceny. Kłaniam się nisko dyrygentowi Dawidowi Nawalańcowi i naszym artystom z Chóru i Orkiestry Zanurzeni w miłosierdziu. Bez Was to by się nie udało. Już trzeci raz wspólnie przygotowaliśmy piękne wydarzenie, dziękuję że chcecie się dzielić swoimi talentami i przede wszystkim bezcennym czasem, który poświęcacie na wielogodzinne próby.

 

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom koncertu za obecność i wspólne uwielbienie. Mam nadzieję, że spotkamy się ponownie na koncercie uwielbienia już za rok.

 

Monika Kulak

koordynator koncertu

redaktor mediów informacyjnych Zakliczyńskiego Centrum Kultury

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.