swieta2020bm

 

000SPMiło jest nam poinformować, iż dwie uczennice Szkoły Podstawowej im Lanckorońskich w Zakliczynie: Julia Urbańczyk oraz Kinga Świerczek zostały laureatkami III edycji muzycznego konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska! - organizowanego przez Wojewodę Małopolskiego wraz z Kopalnią Soli „Wieliczka” przy współudziale Akademii Muzycznej w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Agencji Mienia Wojskowego.

           

 

„Kapituła zakończyła obrady - z przeszło 580 zgłoszeń wyłoniła 16 laureatów oraz 11 wyróżnień. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale także niezwykle wrażliwi i świadomi, czym jest prawdziwy patriotyzm”.

 

Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Uczennice z zakliczyńskiej szkoły wspólnie z nauczycielem muzyki nagrały teledyski, w których Julia Urbańczyk zaśpiewała piosenkę „Biały Orzeł” w kategorii klas I-IV a Kinga Świerczek „Przesłuchanie anioła” w kategorii klas V-VIII, do którego aranżację napisał Bogusław Wróbel.  Kinga za tą piosenkę otrzymała także puchar Małopolskiego Kuratora Oświaty.


Oficjalne miejsca podane będą 24 listopada, ponieważ teraz nagrania konkursowe biorą udział w głosowaniu na nagrodę publiczności. Informację  na ten temat znajdują się na facebookowym profilu Kopalni Soli „Wieliczka”, na którym od 17 do 23 listopada są opublikowane najlepsze utwory tegorocznego konkursu.

         

Julii oraz Kindze serdecznie gratulujemy i zachęcamy do głosowania na nagrodę publiczności do 23 listopada. W komentarzu pod niżej podanym postem należy wpisać pełną nazwę szkoły oraz tytuł utworu:

 

link do głosowania: bit.ly/NagrodaPublicznosciGlosowanie  

Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie „Biały orzeł

lub

Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie „Przesłuchanie anioła”

 

 

Uwaga! W głosowaniu będą uwzględnione tylko komentarze dodane pod powyższym postem. Każdy użytkownik może oddać tylko jeden głos.

Poniżej udostępniamy linki do teledysków:

 

002SP- Kinga Świerczek „Przesłuchanie anioła”:

https://www.facebook.com/215537704955/videos/1032090193973573

 

 

 

 

 

- Julia Urbańczyk „Biały orzeł”:001SP

https://www.facebook.com/watch/?v=764762367443597

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.