tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

Szanowni rolnicy, mieszkańcy miasta i gminy Zakliczyn,

 

dożynkiRok 2020 jest rokiem szczególnym, rokiem gdzie plany wydarzeń rewiduje COVID – 19. Tradycją w naszej gminie, w ostatnich latach, była organizacja Dożynek Gminy Zakliczyn podczas których wspólnie świętowaliśmy i dziękowaliśmy za zebrane plony. Wiem że koronawirus nie zwalnia rolników z ciężkiej pracy, która daje naszej Ojczyźnie bezpieczeństwo żywnościowe – za to chciałem Wam w imieniu społeczności gminnej serdecznie podziękować. Wiem też, że musimy przestrzegać rygorów sanitarnych, aby nie narażać mieszkańców na niebezpieczeństwo, dlatego podjęliśmy decyzję, że w tym szczególnym czasie nie będziemy organizować tradycyjnych dożynek.


 

Pozwolicie, że w imieniu Waszym wraz z Przewodnicząca Rady Miejskiej Panią Anną Moj oraz reprezentującym wszystkie sołectwa, sołtysem Borowej Panem Januszem Kockiem złożymy w imieniu naszej wspólnoty samorządowej wieniec dożynkowy u stóp Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej w dniu 15 sierpnia 2020 roku, podczas Mszy świętej odpustowej o godzinie 11 – tej. W ten symboliczny sposób będziemy kontynuować tradycję Dożynek Gminy Zakliczyn.

 

15 sierpnia przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej i w tym dniu w wielu kościołach wspólnoty parafialne składają wieńce żniwne, dlatego proszę sołtysów oraz działające w sołectwach organizacje pozarządowe i KGW o przygotowanie i w porozumieniu z Proboszczami Parafii o złożenie wieńców dożynkowych przed ołtarzami w kościołach. W ten sposób w tym szczególnym roku i czasie podziękujmy za plony i prośmy o zdrowie dla nas wszystkich i powrót do normalnych czasów.

 

Dawid Chrobak – Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych