Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

Ferie z kulturą miniZakliczyńskie Centrum Kultury zaprasza dzieci z wieku szkolnym (od 7 – miu lat wzwyż) do udziału w specjalnie przygotowanym na czas zimowych ferii programie pod nazwą "Ferie z kulturą." W okresie od 27 stycznia do 6 lutego proponujemy warsztaty, spotkania i zajęcia z instruktorami podczas których nie będzie miejsca na nudę. Warto – tu apel do rodziców – zapisać już teraz swoje pociechy na wybrane warsztaty czy zajęcia, bo poza możliwością zdobycia nowych umiejętności czy rozwinięcia pasji, na uczestników "Ferii z kulturą" czeka nagroda w postaci wycieczki do Karpackiej Troi. Poza tym ilość miejsc na poszczególnych warsztatach jest ograniczona.

 

Ale po kolei:

 

 

Rysunek

Bardzo często pytacie o ofertę zajęć plastycznych dla najmłodszych dzieci. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, zapraszamy dzieci na spotkanie feryjne do ratusza z absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie Patrycją Zelek. Zaplanowaliśmy dwa spotkania w pierwszym tygodniu ferii pod nazwą "Techniki rysunkowe" w dniach 27 stycznia (poniedziałek) i 31 stycznia (piątek) w godzinach od 10 – tej do 12 – tej. Jeśli dzieciom spodoba się ta oferta, postaramy się z panią Patrycją przygotować ofertę zajęć również poza okresem feryjnym.

 

Ekologia

28 stycznia (we wtorek) zapraszamy na warsztaty szycia ekologicznych woreczków na warzywa i owoce. Postawa ekologiczna to dzisiaj nie tylko moda, ale wręcz konieczność, bo zasypaliśmy nasze otoczenie wszechobecnym plastikiem, który szkodzi nam i przyrodzie. Te bardzo praktyczne warsztaty w godzinach od 10 – tej do 12 – tej poprowadzi w ratuszu Ewelina Siepiela – specjalistka ds. programów grantowych Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

 

Taniec

Turbo – folk; takiej oferty tanecznej nie posiada żadna inna instytucja kultury. Co może wyniknąć z połączenia kroków tanecznych obowiązujących w klubach i dyskotekach oraz trendów etno w sztuce tanecznej ? O tym przekonacie się, jeśli przyjdziecie na zajęcia środowe taneczne do ratusza (29 stycznia i 5 lutego w godzinach od 10 – tej do 12 – tej). Zajęcia taneczne poprowadzą z wami wspólnie instruktor tańca nowoczesnego współpracujący z ZCK Krzysztof Węglarczyk oraz absolwentka Studium Folklorystycznego w Nowym Sączu, instruktor ds. kultury ludowej ZCK Halina Machel.

 

Bajeczne spotkania

Czwartki feryjne zostały przeznaczone w ratuszu na Spotkania z bajkami. Któż lepiej nadaje się do poprowadzenia takich Spotkań jak nie artysta – fotografik, kustosz Galerii ZCK "Poddasze" Stanisław Kusiak. Podobnie jak inne warsztaty i spotkania, również te będą zaczynać się od godziny 10 – tej i trwać będą do 12 – tej. Na Spotkania z bajkami zapraszamy 30 stycznia i 6 lutego.

 

Kulinaria z babeczkami

4 lutego (we wtorek) Halina Machel i referent ZCK Elżbieta Mliczek zapraszają tych wszystkich, którym marzy się udział na przykład w programie "MasterChef junior." Babeczkowy świat, bo tak zostały zatytułowane warsztaty kulinarne, adresowane są dla tych, którym kuchnia kojarzy się z czymś więcej niż tylko podanym przez mamę posiłkiem.

 

Studio Form Teatralnych

Nieco starsze dzieci i młodzież zapraszamy 5 lutego (w środę) o godzinie 17 – tej do sali im. S. Jordana na inauguracyjne spotkanie Studia Form Teatralnych "Scena Jordana." Ci, którzy uczestniczyli w projekcie "Teatr – Należyty" w Zakliczynie mogą już czuć się członkami Sceny, a Ci, którzy chcieliby dołączyć do tej zdolnej, teatralnej grupy, powinni przygotować sobie fragment utworu (proza, poezja, także mile widziana piosenka) i zaprezentować swoje umiejętności aktorskie przed aktorem, reżyserem i scenarzystą sztuk teatralnych, a także szefem Studia Form Teatralnych "Scena Jordana" - Janem Jakubem Należytym.

 

Świetlice ZCK również zapraszają

feriefilipowiceW Filipowicach podczas ferii zimowych w poniedziałki od 16 – tej do 20 -tej będą odbywać się warsztaty fotograficzne, które poprowadzi Stanisław Kusiak, natomiast we wtorki Krzysztof Węglarczyk zaprosi na warsztaty taneczne. Zapisów na warsztaty należy dokonywać u gospodyni świetlicy ZCK Małgorzaty Soski lub u dyrektor Szkoły im. św. Jana Pawła II, pani Ireny Kusion.

 

feriegwozdziecProgram feryjny przygotowała także świetlica ZCK w Gwoźdźcu we współpracy z Fundacją MAK, gdzie też zaplanowane zostały zajęcia taneczne (Krzysztof Węglarczyk) i fotograficzne (Stanisław Kusiak), a także warsztaty, które poprowadzi Ewelina Siepiela I tak w świetlicy ZCK w Gwoźdźcu: 30 stycznia od 16 do 18 - tej zaplanowana została impreza integracyjna, dzień później o godzinie 16 - tej rozpocznie się spotkanie organizacyjne i pierwsze warsztaty fotograficzne, 6 lutego (w czwartek) warsztaty szycia ekologicznych woreczków, natomiast w piątek 7 lutego od 16- tej kolejne warsztaty fotograficzne.

 

Należy wspomnieć, że w świetlicy ZCK w Rudzie Kameralnej 25 stycznia Iwona Padoł – gospodyni obiektu wraz z Rada Sołecka i panią sołtys Teresą Kaczor, zapraszają na doroczna imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Początek wydarzenia o godzinie 15- tej.

 

Wycieczka do Karpackiej Troi

039Dla uczestników programu feryjnego realizowanego przez Zakliczyńskie Centrum Kultury w ratuszu i w świetlicach zorganizujemy w drugim tygodniu ferii zimowych wycieczkę do Karpackiej Troi w Trzcinicy. To w tej miejscowości niedaleko Jasła znajduje się Skansen Archeologiczny Karpacka Troja stanowiący oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Karpacka Troja to oryginalne połączenie tradycyjnej formy skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Cały kompleks składa się z terenu grodziska oraz parku archeologicznego leżącego u jego podnóża. Na grodzisku zrekonstruowanych zostało ponad 150 m wałów obronnych, 2 bramy prowadzące do grodu (z epoki brązu i wczesnego średniowiecza) oraz 6 chat. Na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej w wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu także nowoczesny pawilon wystawowy z przestrzenną salą ekspozycyjną, funkcjonalną salą konferencyjną, multimedialną salą edukacyjną dla dzieci.

 

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych