Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

Wielka powódź w 2010 roku

dziesiec

Przez ponad rok pracowaliśmy w trójkę z Michałem Papuga i Stanisławem Kusiakiem na to, aby Zakliczyninfo stał się najpopularniejszym, zakliczyńskim portalem. W uzyskaniu szerszej popularności pomogła nam wielka woda, która nawiedziła gminę Zakliczyn (i nie tylko) w maju i czerwcu 2010 roku. Jako jeden z nielicznych wówczas lokalnych portali internetowych prowadziliśmy serwis powodziowy, w którym zamieszczaliśmy nie tylko komunikaty sztabu powodziowego, ale również relacje fotograficzne. Ja odbierałem telefony i odpisywałem na e-maile, a Michał i Stanisław zabierali aparaty fotograficzne oraz gumowce do swoich samochodów i jechali w teren.

 


powodzmichal- 10 lat minęło jak jeden .... sporo wody w Dunajcu za ten czas przepłynęło. Powiem szczerze ja najbardziej pamiętam oprócz nerwów przy pisaniu kodu że powinno to chodzić a jednak nie chodzi, presje jaka była związana z informacją przy ważnych wydarzeniach w naszej gminie. Nie presje że ktoś mi każe to zrobić tylko że robimy to bo ktoś czeka na tą informacje. Chyba najbardziej utkwiły mi w głowie reportaże z powodzi gdzie wsiadało się w auto i robiło zdjęcia bo wiadomo było że za chwile na stronie oglądalność wystrzeli i każdy chce zobaczyć jak jest gmina zalana. Tam w terenie takie zapytania; po co Pan to robi ? Albo od strażaków, że nie wolno wejść. Proszę Pana robimy zdjęcia na zakliczyninfo i wtedy była zgoda .... dobra ale szybko – tak dziś wspomina tamten czas Michał Papuga.

 

 

Na Zakliczyninfo w maju i czerwcu 2010 roku pojawiały się takie teksty:

 

Powódź w Gminie Zakliczyn w maju 2010 roku będzie zapamiętana jako jedna z największych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy coraz częściej porównują ja do tej z 1976 roku, a  zdjęcia wykonane ze wzgórza melsztyńskiego przypominają krajobraz powodziowy z roku 1934. Wtedy jednak woda dotarła do zakliczyńskiego Rynku, dziś duża część doliny Dunajca chroniona jest przez wały, które w kilku miejscach przemakają.  Podobnie jak Stanisław Kusiak z aparatem fotograficznym pośpieszył  w teren administrator  naszego portalu Michał Papuga

/.../

Miejmy nadzieję, że wykonane i prezentowane Państwu tutaj przez Stanisława Kusiaka fotografie, miały miejsce podczas kulminacji tegorocznej powodzi.

/.../

Prezentujemy Państwu zdjęcia wykonane telefonem komórkowym przez Alicję i Karolinę Kaczor w Rudzie Kameralnej podczas majowej powodzi. Odpowiadamy w ten sposób na prośbę internautki z Krakowa: Czy można prosić o umieszczenie fotoreportażu z Rudy Kameralnej na stronie www.zakliczyninfo.pl. Bardzo bym prosiła, gdyż z niecierpliwością czytam informacje umieszczane na stronie.Niestety mieszkam w Krakowie i jak na razie nie mam możliwości dotarcia do Rudy, gdzie mamy swój dom rodzinny, i oglądnięcia szkód powstałych w wyniku osunięć. Z informacji uzyskanych od mieszkańców, wiem że osunęła się również droga prowadząca w część Rudy która się nazywa Górzany, oraz obsuwa się ziemia zagrażając jednemu z domów w samych Górzanach.

 

/.../

 

O drugiej, czerwcowej, fali powodziowej w 2010 roku informowaliśmy w komunikatach zamieszczanych na naszym portalu pod wspólnym tytułem „Niestety woda znów zagraża”. Nasi fotoreporterzy; Stanisław Kusiak i Michał Papuga byli znów w miejscach, gdzie żywioł pokazywał swoje groźne oblicze. Zapraszamy na kolejny, powodziowy niestety, fotoreportaż.....

 

Na Zakliczyninfo w maju i czerwcu pojawiały się takie zdjęcia:

 

 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz
 powodz powodz powodz

 

 

cdn.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych