Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

013W 2018 roku zrealizowaliśmy rekordową liczbę projektów kulturalnych o wymiarze lokalnym, ponadlokalnym, a nawet wymiarze ogólnopolskim. Od serii Spotkań Kazimierzowskich i Mateczników Tradycji, poprzez Biesiadę Rycerską w Melsztynie i Uniwersytet Drugiego Oddechu, jubileuszowe Dożynki Powiatu Tarnowskiego i Święto Fasoli, Ekofestyn Małopolski w Zakliczynie, po projekt "Z Zakliczyna do Łowczówka" z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Za realizację tych przedsięwzięć zebraliśmy słowa uznania oraz podziękowania ze strony współorganizatorów, a nawet Kancelarii Prezydenta RP. Bardzo pozytywne opinie przekładają się na plany roku bieżącego, który zapowiada się równie atrakcyjnie.

 

 Dla przykładu; 1 i 3 marca w Zakliczynie odbędą się Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na 22 i 23 czerwca zaplanowana jest III Biesiada Rycerska w Melsztynie połączona z finałem konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski 2019 roku, 31 sierpnia i 1 września w Zakliczynie wraz z jubileuszowym 20. Świętem Fasoli odbędą się najprawdopodobniej 21. Dożynki Województwa Małopolskiego (Dożynki Gminy Zakliczyn w tym roku odbędą się w Gwoźdźcu dwa tygodnie przed wojewódzkimi dożynkami). To najważniejsze przymiarki kulturalne na ten rok. Nad niektórymi z nich rozpocz004ęliśmy już szczegółowe przygotowania, inne są w fazie potwierdzania woli partnerskiej.

Tymczasem jesteśmy po  Bajecznych Feriach z ZCK zakończonych 27 stycznia  Koncertem noworocznym najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu Chóru "Cantando canzoni" z muzyczną oprawą pianistki Krystyny Man Li Szczepańskiej i skrzypka Krzysztofa Pyrka. Było pięknie. Koncertu, jego jakości, poziomu, gratulował dyrektor domosławickiej Szkoły Muzycznej Kazimierz Wojnicki.

Z kolei 9 lutego w sali im. S. Jordana odbędzie się w ramach Spotkań Kazimierzowskich, spotkanie z mieszkającą w Brukseli poetką z Faściszowej Lucyną Angermann. O szczegółach tego wydarzenia będziemy szczegółowo informować już wkrótce.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych