Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

zyczeniaWigilia Bożego Narodzenia nie jest w Polsce (jeszcze) dniem świątecznym w prawnym rozumieniu, ale w polskiej tradycji i obyczajowości "od zawsze" jest to dzień szczególny, a od przysłowiowej pierwszej gwiazdki na niebie, to jeden z najbardziej świątecznych wieczorów w roku. Po okresie w tradycji chrześcijańskiej adwentowego oczekiwania, to czas czuwania poprzedzający nadejście Pana. W kalendarzu przyrodniczym to czas przesilenia zimowego – w te dni "odradza się słońce". Te przesłanki skłaniają nas ku temu, aby podsumowywać to co zostało za nami i życzyć sobie, aby to co jest przed nami było nam przyjazne, miłe i szczęśliwe. Żaden rozumny człowiek nie życzy sobie nic gorszego, tylko wszystkiego najlepszego, żaden dobry człowiek nie życzy drugiemu człowiekowi, co jemu samemu niemiłe. Rok 2018, który niechybnie przechodzi do historii, to był dobry rok dla naszej lokalnej wspólnoty, to był czas, w którym wydarzyło się dla nas wiele dobrego. W indywidualnym rozrachunku mogło być różnie: ktoś stracił bliską osobę i będzie jej jak nigdy wcześniej brakować przy wigilijnym stole, ktoś inny przeżył zawód w relacjach rodzinnych, komuś innemu wyhamowała kariera zawodowa czy polityczna... z drugiej strony są tacy, którym spełniły się w tym roku najskrytsze marzenia, którzy dostali więcej niż oczekiwali.... oby to co dostali spożytkowali dla siebie i otoczenia w najlepszy z możliwych sposobów.


Warto nie tylko w tym dniu, ale i zawsze, docenić to czego nie można sobie ani kupić, ani załatwić bo to nie ma ceny. Więc wszystkim Wam zdrowia życzę najlepszego.  Jest takie powiedzenie, że "Lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać".

kazŻyczę Wam mądrości, której tak jak zdrowia nie da się kupić, ani załatwić, ale można, a nawet trzeba się o mądrość nieustannie starać. Powiada się, że rozum jest cenniejszy niż złoto. Bądźmy mądrzy mądrością swoją i swoich znajomych w postępowaniu, nie ulegajmy głupocie, słuchajmy mądrych ludzi, bo dzięki rozumowi możemy wyratować się z problemów i opresji, jakich nie brak w życiu, a przecież życzymy sobie wszystkiego najlepszego.

 

Życzę Wam pasji w pracy i nauce, a więc winszuję Wam w Nowym Roku bogactwa bo, "Nauką i pracą ludzie się bogacą."

 

Życzę Wam abyście byli dobrzy i otaczali się dobrymi ludźmi, bo jak powiedział laureat Pokojowej Nagrody Nobla, alzacki filozof Albert Schwietzer "Tak jak słońce topi lód, tak dobroć usuwa nieporozumienia, nieufność i wrogość".

 

Życzę Wam, abyście byli odpowiedzialni, bo według autora "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupéry, "Być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym", a przecież każdy z nas jest człowiekiem i każdy chciałby, by go jak człowieka traktować.

 

Życzę Wam radości, bo wszak święty Kościoła Katolickiego Arnold Janssen był przekonany, że "Ludzie radośni są silni w miłości bliźniego".

 

Życzę Wam szczęścia wreszcie, bo jeśli te moje dla Was życzenia się spełnią, to z pewnością będziecie szczęśliwymi ludźmi, czego też Wam i sobie życzę, wszak według założyciela ruchu skautingu, generała Roberta Baden-Powella, "Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie."

 

Wszystkiego, co najlepsze, życzy Wam Kazimierz Dudzik.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych