Przejście do firmy KM-Net

SKO

024W miniony wtorek odbyła się premiera spektaklu "Trylogia Sceny Jordana" w ramach realizacji przez Zakliczyńskie Centrum Kultury kolejnego projektu ministerialnego. Projekt pod tym samym tytułem dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Zadanie "Trylogia Sceny Jordana" zakładało realizację zajęć teatralnych na deskach sceny Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Warsztaty teatralne skierowane były do dzieci i młodzieży. W ramach zajęć uczestnicy przygotowywali się do wystawienia 3 sztuk jednoaktowych, zarówno pod okiem instruktorów Zakliczyńskiego Centrum Kultury, jak i zawodowych aktorów z Krakowskiego Teatru Komedia.

 

mkidnZajęcia ruszyły w drugiej połowie sierpnia i odbywały się w zakliczyńskim ratuszu, raz w tygodniu we wtorki. Finał projektu (czyli premiera sztuki trzyaktowej), miał miejsce 28 grudnia 2021 roku przy sali wypełnionej do ostatniego miejsca. "Trylogia Sceny Jordana", to spektakl edukacyjny składający się z trzech części zatytułowanymi: "Chciałbym być jak...", "Wujek Google vs. dżaders” i "Uwięzieni w sieci”.


Sztukę autorstwa Kazimierza Dudzika - Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury wyreżyserowała Halina Machel, zaś muzykę do spektaklu napisał Marcin Korbut. 

 

023Na ratuszowej scenie zagrali aktorzy Studia Form Teatralnych "Scena Jordana": Adam Gaura, Zuzanna Koza, Anna Rodzik, Elżbieta Sikorska, Lena Śledź, Magdalena Foryś, Magdalena Hekłowska, Magdalena Kasperek, Maja Soból, Maja Wąs, Patrycja Barzycka, Patrycja Kiełbasa, Weronika Malisz i Zuzanna Soból. Spektakl został zarejestrowany przez firmę Grupa Reedy Media i już w dzień po premierze był dostępny na kanale youtube Zakliczyńskiego Centrum Kultury pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=MYqAZnMbkVs.

 

Wypełniona sala i rzęsiste brawa dowodzą, że projekt był trafiony i zrealizowany na najwyższym poziomie, komentarze widzów były w stu procentach pozytywne, wielu ze zgromadzonych sugerowało, aby spektakl pokazać w szkołach na terenie naszej gminy, gdyż przekazywane treści mają głęboki  przekaz profilaktyczny, zwłaszcza w obecnym czasie zagubionych autorytetów i pogrążenia się zwłaszcza młodego pokolenia w nowych, do niedawna jeszcze nieznanych uzależnieniach behawioralnych, jakim jest niewątpliwie fonoholizm, czyli uzależnienie od multimediów, czy też uzależnienie od sieci.

 

Serdecznie gratulujmy wszystkim aktorom Sceny Jordana, reżyserowi - Halinie Machel, koordynatorce projektu - Ewelinie Siepieli i wszystkim osobom, firmom oraz instytucjom współpracującym podczas realizacji projektu, m.in. Stowarzyszeniu Teatr Nie Teraz, Grupie Reedy Media, firmie GD Sound Gabriela Dumany a także Wypożyczalni Strojów "Anex" Anny Mielec.

 

"Dziękuję publiczności licznie zgromadzonej na premierze spektaklu, za życzliwą ocenę naszego projektu i jak zwykle zapraszam do lajkowania i komentowania wydarzenia." - pisze na profilu facebookowym zadowolony z realizacji projektu Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji autorstwa Stanisława Kusiaka.

 

TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA
TRYLOGIA TRYLOGIA TRYLOGIA

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.