Baner festiwalu

 

001W piątek delegacja liderów z ponad dwudziestu sołectw z małopolskich gmin pod opieką sołtys wsi Masłomiąca - Doroty Dąbrowskiej wraz z Prezesem Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorzem Przybyło udali się z wizytą do Pałacu Prezydenckiego na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama podczas marcowej telekonferencji z okazji Dnia Sołtysa zaprosiła sołtysów uczestniczących w spotkaniu online do Pałacu Prezydenckiego i  10 września sołtysi skorzystali z tego zaproszenia.

 

 

003Pięcioosobowa delegacja z naszej gminy udała się do Warszawy, gdzie mieli możliwość zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, wzięli udział w spotkaniu z Pierwszą Damą na tarasach pałacowych. W czasie spotkania rozmawiano o priorytetach działań każdego sołectwa, rozwoju polskiej wsi i małych miejscowości oraz o pielęgnowaniu regionalnego dziedzictwa kulturowego.

 

003Po oficjalnym powitaniu przez Pierwszą Damę do gości dołączył również Prezydent Andrzej Duda, który serdecznie powitał zebranych. Obecność zakliczyńskiej delegacji bardzo go ucieszyła, gdyż miło wspominał każdorazowy pobyt w Gminie Zakliczyn. Prezydent prosił o przekazanie pozdrowień dla Burmistrza Dawida Chrobaka, a Pierwsza Dama żałując, że dotychczas nie miała okazji być obecną podczas wizyt prezydenckich w Zakliczynie, wyraziła nadzieję, że przy najbliższej okazji z wielką przyjemnością odwiedzi Zakliczyn i spotka się ponownie z sołtysami ziemi zakliczyńskiej.

 

002 Delegacja zakliczyńska obdarowała Małżonkę Prezydenta upominkami regionalnymi z Gminy Zakliczyn, m.in. miodem z okolicznej pasieki, wyrobami wędliniarskimi a także rękodziełem wykonanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach - ikoną Świętej Rodziny i ręcznie zdobioną szkatułką na bibeloty. Wśród upominków znalazły się również gadżety z logotypem gminy. W rewanżu panie sołtyski zostały obdarowane jedwabnymi apaszkami i słodyczami a panowie - eleganckimi krawatami.

 

005Dużo mówiono o działalności na rzecz mieszkańców: integracji, wsparciu seniorów, edukacji najmłodszych, a także o wykorzystaniu kapitału społecznego, budowaniu relacji i zaufania. Małżonka Prezydenta podkreślała wagę oddolnych działań i inicjatyw, wyraziła też podziw dla zaangażowania społeczności w dążenie do podniesienia jakości życia całej wspólnoty. Podziękowała za pielęgnowanie tradycji i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom. Następnie sołtysi zostali ugoszczeni smakowitym obiadem i kawą ze słodkościami. Po wspólnym zdjęciu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego delegacja udała się w drogę powrotną.

 

000Przedstawiciele Gminy Zakliczyn serdecznie dziękują Pani Sołtys Dorocie Dąbrowskiej za zaproszenie i profesjonalne zorganizowanie wizyty oraz możliwość wymiany doświadczeń z liderami sołectw małopolskich a także Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn Dawidowi Chrobakowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Zakliczynie za wszelką okazaną pomoc w organizacji wyjazdu.

 

żródło: https://prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,965,soltysi-z-wizyta-u-agaty-kornhauser-dudy.html

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.