Baner festiwalu

 

sotysiMieczysław Kapałka został najlepszym sołtysem w powiecie tarnowskim - Józefa Dudek najlepszym sołtysem Gminy Zakliczyn.  Plebiscyt na najlepszego sołtysa Powiatu Tarnowskiego organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej, którego szefem jest burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

 


Gala odbyła się w dworku I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.  W powiecie tarnowskim jest ponad 180 sołtysów, z czego ponad 140 jest zrzeszonych w Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej. Tytuł najlepszego sołtysa roku 2020 powędrował do Ciężkowic, do Mieczysława Kapałki, który funkcję tą pełni już 26 lat.  Statuetki i wyróżnienia otrzymali na gali najlepsi sołtysi z każdej gminy powiatu tarnowskiego. W Gminie Zakliczyn najlepszą sołtys roku 2020 została uznana Józefa Dudek – sołtys Charzewic.


Wśród wyróżnionych sołtysów są też: Elżbieta Knapik (gmina Gromnik), Monika Tomala (gmina Lisia Góra), Zofia Gromba (gmina Pleśna), Adam Radomski (gmina Radłów), Tomasz Tulik (gmina Ryglice), Marian Kawa (gmina Rzepiennik Strzyżewski), Stanisław Barnaś (gmina Skrzyszów), Agnieszka Rąpała-Pawluś (gmina Szerzyny), Mieczysław Nytko (gmina Tarnów), Edward Tarczoń (gmina Wierzchosławice), Urszula Kogut (gmina Wietrzychowice),Monika Bieniaś (gmina Wojnicz) i Wiesław Kochańczyk (gmina Żabno).

 

Mieczysław Kapałka jest sołtysem Ciężkowic od 26 lat i zna problemy mieszkańców od podszewki. Jak sam mówi, trzeba mieć twarde plecy w tej pracy i cierpliwość, trzeba starać się wysłuchać wszystkich i szukać wspólnie rozwiązań, a dobra współpraca z mieszkańcami owocuje.

 

Przewodniczący Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej i burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk przyznaje, że bardzo trudno dziś być sołtysem, trzeba często anielskiej cierpliwości, gdyż społeczeństwo jest bardzo wymagające. Ta funkcja społeczna wymaga  od sołtysa dużo zaangażowania i poświęcenia, cierpliwości, zdolności negocjacyjnych i mediacyjnych, dobrej współpracy zarówno z mieszkańcami jak i samorządem gminnym.

żródło: www.ciezkowice.pl, www.rdn.pl

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.