Baner festiwalu

 

3jedno 002W związku z decyzją Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie z dnia 7.07.2021r. Wicemistrzowie A-klasy Brzesko - KS Jedność Paleśnica oraz A-klasy Bochnia KS Ceramika Muchówka rozegrają mecz barażowy o miejsce w klasie okręgowej Brzesko-Bochnia w sezonie 2021/22.

Po losowaniu w Bochni gospodarzem pierwszego meczu jest Paleśnica. Mecz odbędzie się w niedzielę 11.07.2021 o godzinie 15.00 na stadionie Jedności. Mecz rewanżowy na 99% zostanie rozegrany w następną sobotę w Muchówce koło Bochni. Serdecznie zapraszamy na mecz.

 

Parafialny Klub Sportowy „Jedność” Paleśnica zakończył rozgrywki na pozycji wicelidera  w brzeskiej A klasie w sezonie 2020/2021. Drużyna z Paleśnicy zanotowała na swoim koncie aż 20 zwycięstw, czterokrotnie zremisowała i poniosła 4 porażki. Padło aż 97 bramek w wykonaniu zawodników „Jedności” przy stracie 36. Najlepszym strzelcem drużyny został Kamil Socha, który odnotował na swoim koncie 18 bramek. Tuż za nim na liście strzelców uplasował się Łukasz Pazdalski z trafionymi 16. bramkami. I kolejno trzech zawodników zdobyło po 12 bramek (Dominik Baut, Adam Mastalerz, Adrian Włudyka). Pozostali strzelcy to: Paweł Jurkiewicz - 10, Mikołaj Włudyka - 8, Michał Mastalerz – 4, Dawid Fijor – 2, Piotr Salamon i Sebastian Nidecki po jednej bramce. Najwięcej minut w sezonie spędził na boisku Dawid Fijor – łącznie 2520 minut, ten zawodnik rozegrał wszystkie mecze w sezonie w pełnym wymiarze czasowym.


3jedno 001Dobrze radziła sobie również młodzieżowa drużyna trampkarzy „Jedności” /rocznik 2006 i młodsi/. Trampkarze z Paleśnicy okazali się bezkonkurencyjni, pewnie i bardzo wysoko wygrywając wszystkie mecze w swojej lidze. Drużyna rozegrała mecz barażowy z liderem grupy północ Rylovia Rylowa, który wygrali na wyjeździe uzyskując wynik meczu 5:3 oraz u siebie 3:0 dzięki temu wywalczyli awans do wyższej ligi rozgrywkowej.

 

W minionym roku PKS "Jedność" Paleśnica obchodził swój srebrny jubileusz, jednak z powodu pandemii uroczyste obchody zostały przełożone na bardziej sprzyjające warunki do organizacji wydarzenia. Władze klubu planują na 14 sierpnia br. zorganizowanie uroczystych obchodów jubileuszu, chyba że sytuacja epidemiologiczna  uniemożliwi zorganizowanie uroczystości. O szczegółach programu poinformują w późniejszym terminie. Tymczasem kibicujemy drużynie PKS "Jedność" Paleśnica już w najbliższą niedzielę.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.