swieta2020bm

dla MarcelkaWczoraj podczas kiermaszu ciast i innych smakołyków, który jednocześnie odbywał się w trzech różnych miejscach w Jadownikach, Brzesku i Woli Dębińskiej darczyńcy przekazali łącznie kwotę 38.248 zł i 170 euro na opłacenie przeszczepu dla Marcelka Kubali.  W przygotowania i przeprowadzenie akcji zaangażowana jest cała rzesza wolontariuszy, ludzi dobrej woli, członkiń kół gospodyń wiejskich i lokalne społeczności. Wszyscy mają jeden cel - dać szansę na życie Marcelkowi.

 

 

 

 

 

Wiele osób nie zdążyło zakupić słodkości, gdyż paczki z ciastami rozeszły się w ekspresowym tempie. Ale nic straconego, planowane są kolejne kiermasze, a już za tydzień w niedzielę 14 lutego pod kościołami parafialnymi w Filipowicach i Zakliczynie, zarówno przy kościele pw. św. Idziego jak i Matki Bożej Anielskiej odbędą się kiermasze słodkości i różnych przysmaków oraz pamiątek przygotowanych m. in. przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i oraz ludzi dobrej woli, którzy chcą dorzucić swoją cegiełkę do tej pięknej i ważnej akcji.

 

Jednocześnie trwają licytacje internetowe, z których całkowity dochód zostaje bezpośrednio wpłacany na zbiórkę pieniężną na portalu siepomaga.pl. Kolejne firmy, organizacje społeczne, instytucje, szkoły i przedszkola oraz osoby prywatne co dzień dołączają do grona darczyńców. Na licytacje wystawiane są różne towary i usługi, można na przykład nabyć pyszne ciasta, torty czy pączki, pierogi, krokiety, wędliny, makaron i inne smakołyki wszystko domowej roboty. Darczyńcy przekazują na licytacje także biżuterię, ubrania, zabawki, a nawet usługi gastronomiczne, kosmetyczne czy budowlane.

 

W pomoc Marcelkowi włącza się również społeczność szkolna. Przy okazji zbliżającego się walentynkawspomnienia św. Walentego i popularnego w tym dniu zwyczaju wręczania sobie kartek walentynkowych, Szkolne Koło Wolontariatu "Dobro Powraca" działające przy Szkole Podstawowej w Stróżach zorganizowało akcję Podaruj Walentynkę Marcelkowi. W sklepach spożywczych  w Stróżach, Woli Stróskiej, Charzewicach i Słonej przy okazji codziennych zakupów można nabyć kartkę walentynkową, a całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zbiórkę dla Marcelka Kubali.

 

Serdecznie zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw i włączenie się chociażby przez najmniejszy datek, zakup walentynki, udział w licytacji czy też zakup smakołyków podczas kiermaszu.

 

 

kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki
kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki
kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki kiermasz_jadowniki
 

 

źródło: https://www.informatorbrzeski.pl/38-248-zl-oraz-170-euro-rekordowy-kiermasz-ciast-dla-marcelka-kubali/

https://spstroze.edupage.org/

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.