Baner festiwalu

 

012SNUroczystą mszą św. o godzinie 9.30 w kościele parafialnym pw św. Idziego Opata w Zakliczynie rozpoczęły się symboliczne obchody Święta Niepodległości w Zakliczynie. Ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników nabożeństw w kościołach do 1 osoby na 15 mkw i zgromadzeń publicznych do 5 osób, uroczystości miały charakter symboliczny ale bardzo wymowny. Dzięki transmisji internetowej we mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez ks. proboszcza Pawła Mikulskiego mogła uczestniczyć nieograniczona liczba wiernych.

 

 

Delegacja władz samorządowych z Burmistrzem Dawidem Chrobakiem w imieniu mieszkańców Gminy Zakliczyn złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę w latach 1914-57 na zakliczyńskim rynku oraz na grobie Legionisty Kazimierza ,,Kuby" Bojarskiego a następnie na cmentarzu Legionistów Pols013SNkich w Łowczówku. W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogło zabraknąć wiązanki kwiatwów od delegacji z Rady Powiatu i przedstawicieli społeczności uczniowskiej z ZSP im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie.  Na zakliczyńskim rynku zabrzmiał też Mazurek Dąbrowskiego zagrany przez naszego mistrza heligonki i harmonii polskiej - Tadeusza Malika.

 

Mimo ograniczeń ta rocznica była pod jednym względem wyjątkowa, jeszcze nigdy miejsca pamięci, cmentarze wojskowe czy pomniki symbolizujące walkę o niepodległość nie były tak ukwiecone, jak w tym roku. Dzięki dobrej współpracy z ARMiMR w Tarnowie do Gminy Zakliczyn trafiło setki doniczek chryzantem odkupionych przez Agencję od producentów i sprzedawców, którzy nie mogli sprzedać kwiatów w związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu pandemii, a zwłaszcza zamknięciem cmentarzy w dniach 31.10-02.11.

 

Żywimy głęboką nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli świetować 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę tak uroczyście jak w latach ubiegłych.

 

 

swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci
swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci
swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci
swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci swieto_niepodleglosci

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.