11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

Łukasz Kmita7 sierpnia premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu wojewody małopolskiego Piotra Ćwika powołując 8 sierpnia na to stanowisko Łukasza Kmitę. Nowy wojewoda małopolski to 35-letni działacz Prawa i Sprawiedliwości z Olkusza. Łukasz Kmita ukończył na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu administrację europejską na wydziale nauk społecznych. Jak mówi sam o sobie, jest olkuszaninem "z urodzenia i z wyboru" i nadal mieszka tutaj z żoną Alicją. Mimo młodego wieku nowy wojewoda ma spore doświadczenie na wysokich stanowiskach; był wieloletnim dyrektorem biura posła Jacka Osucha z Prawa i Sprawiedliwości a także dyrektorem krakowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Łukasz Kmita to rzutki i energiczny człowiek, przez znajomych nazywany „pracusiem”. Pełniąc funkcję radnego powiatu olkuskiego i dyrektora biura poselskiego, jednocześnie udzielał się jako działacz parafialny i lektor w kościele pw. św. Maksymiliana w Olkuszu, potrafił pracować po kilkanaście godzin dziennie.

11 sierpnia Łukasz Kmita spotkał się z przedstawicielami mediów.

 

- Jestem lokalnym patriotą. Tak też postrzegam główne kierunki swoich działań. Zarówno z perspektywy pracy radnego, jak i dziś wojewody. Swoją troską obejmuję całą Małopolskę: od Giewontu po Pustynię Błędowską. Programy rządowe pozwalają jednostkom samorządu terytorialnego aplikować o środki, które wprowadzają realne zmiany w naszym otoczeniu. Podnoszą komfort codziennego funkcjonowania Mieszkańców województwa. Ten nacisk na poprawę warunków jest dostrzegany przez Małopolan. Z doświadczenia samorządowca wiem, jak trudna jest to praca. Będę jednak z determinacją zachęcał wszystkie samorządy, aby aplikowały o dostępne środki. Dołożę wszelkich sił i starań, aby województwo małopolskie rozwijało się w sposób zrównoważony i było godnie reprezentowane – mówił na spotkaniu wojewoda Łukasz Kmita.

 

14 sierpnia (w piątek) portal Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformował, że wykonane 13 sierpnia badanie laboratoryjne potwierdziło zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Urząd Wojewódzki w Krakowie jest dobrze przygotowany do dalszego, sprawnego funkcjonowania. Na bieżąco zapadają też decyzje i ustalenia służące usprawnieniu zadań związanych z dochodzeniami epidemiologicznymi i szeroko pojętym systemem opieki nad pacjentami z COVID-19.

Zgodnie z procedurą osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, a zarazem zachowania ciągłości zadań kierownictwo Urzędu i wskazani pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki w oparciu o pracę zdalną - poinformowano w komunikacie. 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych