tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

katarzynaswierczek4 czerwca w formie spotkania online odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. Konkurs odbywa się od 2013 roku w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem Konkursu CSR jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR) oraz wspieranie osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy na ten temat. W Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o CSR 2020 wzięło udział łącznie 275 studentów i studentek oraz uczennic i uczniów szkół średnich z całej Polski. Do ścisłego finału awansowało pięciu najlepszych, w tym Katarzyna Świerczek z Faściszowej, studentka Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, która ostatecznie Konkurs wygrała.

 


Zadaniem finałowym było przygotowanie prezentacji na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatora, które dotyczyły m.in. odpowiedzialności firm w czasie pandemii, wpływu biznesu na środowisko naturalne oraz spraw związanych z kwestiami pracowniczymi, w tym wsparcia zatrudnionych w pełnieniu ról opiekuńczych. Uczestnicy mogli również podjąć temat automatyzacji i robotyzacji w kontekście etyki czy kwestii związanych z gospodarką obiegu zamkniętego. Zwyciężczyni Konkursu Katarzyna Świerczek ujęła temat pandemii Covid-19 w kontekście społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Kolejne miejsca w ścisłym finale zajęli:


• II miejsce: Michał Oręziak, XL Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego w Warszawie,
• III miejsce: Magdalena Zając, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,
• IV miejsce: Artur Nalepko, Politechnika Warszawska,
• V miejsce: Piotr Żyta, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

 

Jury Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR 2020 pracowało w składzie: Joanna Gajda-Wróblewska (BNP Paribas Bank Polska), Mario Zamarripa (ERGO Hestia), Adam Pogorzelski (CCC), dr Ewa Jastrzębska (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) i Miłosz Marchlewicz (Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

 

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Finansów.

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych