tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

bczakliczynUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana powszechnie jako Boże Ciało, obchodzona jest na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Zalicza się ją zarówno do grupy świąt ruchomych, jak i do grupy świąt nakazanych. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kościele rzymskokatolickim celebruje się w czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli 60 dni po Wielkanocy i 10 dni po Zielonych Świątkach. Wypada ona w maju lub w czerwcu. W Polsce dzień jej obchodów jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Inaczej niż do tego nawykliśmy będą przebiegać uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Bożego Ciała. 11 czerwca 2020 roku w Zakliczynie nie będzie mszy świętej na Rynku oraz procesji do czterech ołtarzy, nie będzie też 6. edycji Koncertu Uwielbienia. Wierni muszą zakrywać usta i nos lub zachować między sobą bezpieczny dystans, nie ma limitu uczestników, a przemarsz możliwy jest tylko na terenach przykościelnych - tak zgodnie z zaleceniem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża będą wyglądać tegoroczne procesje Bożego Ciała. O konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych zaapelował też dziś Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

 

bcmikulskiJak możemy przeczytać na stronie internetowej parafii pw. św. Idziego opata w Zakliczynie„Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa Ordynariusza, nie będzie w tym dniu procesji do 4 ołtarzy. Natomiast po Mszy Św. o godz. 6.30 i 8.15 odśpiewamy Hymn – Ciebie Boga wysławiamy. Po Mszy Św. o godz. 9.30 i 11.00 będzie – procesja eucharystyczna wokół kościoła z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wieczorem po Mszy Św. o godz. 17.00 – Hymn Ciebie Boga wysławiamy. W czasie oktawy Bożego Ciała – każdego dnia oktawy będzie Msza Św. w intencji poszczególnych wiosek naszej parafii. Na tę Mszę Św. zapraszamy całą wioskę, wszystkie rodziny. Msza Św. będzie ofiarowana w intencji wioski i jej rodzin, na końcu po procesji obrzęd indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem każdej rodziny. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa nie będzie sypania kwiatów i błogosławieństwa dzieci na zakończenie oktawy.

 

Kolejność Mszy Św. i zaproszeń dla wiosek:

 

– piątek – Wesołów
– sobota – Stróże
– niedziela – o godz. 11.00 – Zakliczyn
– poniedziałek – Wola Stróska
– wtorek – Lusławice
– środa – Wróblowice
– czwartek – Zdonia i Faściszowa
– piątek Uroczystość Serca Bożego, bierzmowanie i poświęcenie całej parafii Najświętszemu Sercu Bożemu…”

 

bcmarcwianyParafia pw. Matki Bożej Anielskiej (przy klasztorze Franciszkanów) również informuje o tym, że nie będzie procesji do czterech ołtarzy i uroczystości na zakliczyńskim Rynku – „….po każdej Mszy Św. odśpiewamy wobec Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie hymn – Ciebie Boga wysławiamy oraz suplikacje. Po Mszach Św. o godz. 1000 i 1130 – procesja eucharystyczna na placu kościelnym i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Procesje eucharystyczne na placu kościelnym będą odbywały się po Mszach wieczornych przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. W czasie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy św. wieczornych będziemy się modlić w intencji mieszkańców naszej Parafii. W poszczególne dni do wspólnej modlitwy zapraszamy mieszkańców w: piątek (12.06.) – Słonej; sobotę (13.06) – Zdoni; poniedziałek (15.06.) – Bieśnika; wtorek (16.06.) – Faściszowej; środę (17.06.) – Kończysk; czwartek (18.06.) – Zakliczyna. W piątek, 12.06. o godz. 1920 pod pomnikiem upamiętniającym bł. Krystyna w Słonej – jak co roku zgromadzimy się na modlitwie różańcowej w intencji mieszkańców naszej Parafii. W sobotę 13 czerwca przypada Uroczystość św. Antoniego z Padwy. O godz. 1130 uroczysta suma odpustowa i procesja eucharystyczna, a o godz. 1700 błogosławieństwo małych dzieci. O godz. 1715  nabożeństwo fatimskie. O godz. 1800 podczas Mszy św. będziemy modlili się w intencji br. Antoniego, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w Jego intencji.

 

bcdomoslawiceUprzejmie informujemy – czytamy na stronie internetowej parafii pw. MBA w Zakliczynie - że uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się dnia 21 czerwca o godz. 11:30

 

Za pośrednictwem strony internetowej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Domosławicach dowiadujemy się, że w uroczystość Bożego Ciała msze święte o 7.00, 9.00 i 11.00 odprawiane będą na ołtarzu polowym z procesją eucharystyczną.

W sobotę 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie w tutejszym kościele o godz. 18.00 przygotowują i prowadzą parafianie z Zawady Lanckorońskej.

 

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych