ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

powiatSzkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie mistrzem Powiatu Tarnowskiego w Igrzyskach Dzieci w halowej piłce nożnej chłopców!

 

Miejscem rozgrywania finału powiatowego była hala sportowa Szkoły Podstawowej w Czermnej. Cztery najlepsze drużyny wyłonione z blisko 100, które rozpoczęły eliminacje w gminach, zjawiły się, aby walczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu Tarnowskiego i awans do zawodów półfinału wojewódzkiego. Zawody rozgrywane systemem „każdy z każdym” były pełne dramaturgii i huśtawka nastrojów poszczególnych drużyn. Szkoła Podstawowa z Zakliczyna w pierwszym meczu turnieju spotkała się z reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łękawicy.

powiat2Początkowo wyrównana gra i prowadzenie 1:0 uśpiło naszych zawodników, którzy zawsze pierwszy mecz turnieju mają słabszy. Tak było i tym razem i przegrywamy z podopiecznymi Wojciecha Gucwy (na co dzień trenera IV-ligowej Tarnovii) 3:1. Drugie spotkanie i mała niespodzianka, gdyż uznawana za głównego faworyta turnieju Szkoła Podstawowa z Niecieczy, złożona z zawodników Bruk-Bet-u Termaliki Nieciecza remisuje w dość szczęśliwych okolicznościach z gospodarzami - Czermną 2:2. Nieciecza odbija sobie początkowe niepowodzenie w kolejnym spotkaniu, pokonując w trzecim meczu turnieju Szkołę Podstawową z Łękawicy 2:0 i z 4 punktami obejmuje prowadzenie w tabeli. Czwarty mecz to pasjonująca walka Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie z gospodarzami - Szkoła Podstawową z Czermnej zakończony wygraną młodych zakliczynian 2:1 po meczu pełnym walki i niewykorzystanych sytuacji.

Przed ostatnią kolejką spotkań sytuacja w tabeli wyglądała tak, że z 4 pkt. prowadziła Nieciecza, po 3 pkt. miały Zakliczyn i Łękawica, a jeden gospodarze. Czermna pokonała jednak w swoim ostatnim spotkaniu 2:1 Łękawicę i zapewniła sobie medal. O jego kolorze decydowało ostatnie spotkanie w turnieju pomiędzy Szkołą Podstawową z Niecieczy a Szkołą Podstawową z Zakliczyna. Zwycięzca brał wszystko, dlatego to spotkanie było tak zacięte, pełne walki i trzymało w napięciu do końca. Wyrównana gra, prowadzona w duchu fair play przez obydwie drużyny dała najpierw po strzale Marcina Ramiana prowadzenie ekipie z Zakliczyna, które dawało im zwycięstwo w turnieju. Po chwili drużyna z Niecieczy wyrównała i w tym momencie ona była mistrzem powiatu. Konsekwentna gra do końca dała na minutę przed końcem kolejną bramkę najmłodszego w drużynie z Zakliczyna, ucznia klasy IV - Marcina Ramiana - prowadzenie drużynie z Zakliczyna. Pomimo szaleńczego zrywu drużyny Niecieczy wynik do końca nie uległ zmianie i to reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie mogła odtańczyć taniec zwycięstwa i cieszyć się z tytułu Mistrza Powiatu Tarnowskiego Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej.powiat3

Ostateczna kolejność:

  1. SP Zakliczyn /op. Ryszard Okoński/ 3 6 5-5
  2. SP Nieciecza /op. Daniel Kurzawski/ 3 4 5-4
  3. SP Czermna /op. Michał Mitoraj/ 3 4 5-5
  4. SP Łękawica /op. Wojciech Gucwa/ 3 3 4-5

Drużyna Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie wystąpiła w tych rozgrywkach w składzie: Filip Rzepecki, Mateusz Krupski, Szymon Kapułka, Dawid Rzepecki, Dawid Kusiak, Kamil Mróz, Kacper Jewulski, Marcin Ramian, Wojciech Kwiek i Konrad Kapusta. Opiekun zespołu: Ryszard Okoński.

dyplom

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych