tance

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

autoOSP Gwoździec może już korzystać ze swojego średniego wozu bojowego, jakże przydatnego w podgórskich terenach naszej gminy.

- Pod koniec sierpnia jednostka OSP Gwoździec wycofała z działań i oddała swój średni samochód bojowy STAR 266 w ręce firmy StarSan Duo w Starachowicach, gdzie przeszedł modernizację - informuje dh Jarosław Wąs. - Po prawie 8 tygodniach do jednostki wrócił odnowiony średni samochód bojowy STAR 266M z nową kabiną (MAN-a - przyp. red.), nowym silnikiem i nową skrzynią biegów, masztem oświetleniowym. Wóz przeszedł kapitalny remont podwozia.

Gwoździeccy druhowie są pod wrażeniem możliwości terenowych swojego wozu, który świetnie sobie radzi w trudnym terenie.

Za naszym pośrednictwem Zarząd i druhowie OSP Gwoździec serdecznie dziękują za otrzymane wsparcie finansowe w tej dziedzinie, tj. 100 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - dzięki wsparciu posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wojtkiewicza; 150 tys. zł na ten cel przekazała Gmina Zakliczyn za sprawą Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka oraz radnych Rady Miejskiej.

- W szczególności należy docenić starania dh. Stanisława Nadolnika - naszego radnego RM, który zabiegał o dofinansowanie na ten cel - informuje sekretarz jednostki Ewelina Siepiela. - Całkowity koszt modernizacji samochodu wyniósł ok. 250 tys. zł.auto2

Trzeba przyznać, że pojazd robi wrażenie. O jego walorach mogli naocznie przekonać się uczestnicy niedawnych ćwiczeń strażackich na Kamieńcu. Po dotarciu silnika pojazd będzie w 100 procentach gotowy do akcji. A zdarzeń, głównie szosowych, u nas, u zbiegu dwóch dróg wojewódzkich, niestety, nie brakuje.

Kolejna dobra wiadomość, to jakże potrzebny w ratownictwie sprzęt, który otrzymała ostatnio jednostka OSP Filipowice. O tym grancie napiszemy niebawem w osobnym artykule.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych