bie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

24 lipca br. w wieku 83 lat zmarł Kazimierz Sułek, b. wieloletni sołtys Zakliczyna i przewodniczący Rady Miasta Zakliczyna, nestor pożarnictwa, b. komendant i prezes OSP Zakliczyn.sullek

W ten szczególny dzień, tj. w piątek 27 lipca o 15:00, w Godzinie Miłosierdzia,  w ostatniej jego drodze, żegnały zasłużonego druha poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP i wierni parafii pw. św. Idziego, mieszkańcy gminy. Mszę św. pogrzebową odprawił ks. Stanisław Trela, po nabożeństwie kondukt żałobny prowadzony przez strażackie wozy bojowe udał się na cmentarz parafialny w Zakliczynie.

Śp. pana Kazimierza zapamiętamy z życzliwości, uprzejmości wobec współmieszkańców, swoistego poczucia humoru i… sumiastego wąsa. Dbał o wizerunek miasta, jak i o rozwój swojej jednostki z ul. Browarki. Często zabierał głos w ważnych sprawach dla Zakliczyna i straży pożarnej. Co roku przy swoim domu w Rynku przygotowywał ołtarz na procesję Bożego Ciała.

Na parafialnym cmentarzu w Zakliczynie pożegnały go sztandary, modlitwa, sygnały alarmowe z zakliczyńskiej remizy i bojowe pojazdów gminnych jednostek. Cześć jego pamięci!

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych