tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

lkluczlmalopolskaStowarzyszenie „Klucz” w 2016 roku uzyskało wsparcie finansowe na realizację dwóch zadań publicznych; zrealizowanego w pierwszy weekend września 17. Święta fasoli w Zakliczynie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w wysokości 9 tys. zł oraz na nowy projekt pod nazwą Zakliczyńskie Zaduszki, którego finałową premierę zobaczymy 30 października 2016 roku w ratuszu - to kolejny projekt Stowarzyszenia „Klucz” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, tym razem w wysokości 8 tys. zł.

Zakliczyńskie Zaduszki to projekt kulturalny składający się z dwóch części.

Pierwsza część to Konkurs Poezji i Prozy im. Wandy Dudzik - przedwcześnie zmarłej 25 września 2015 roku bibliotekarki; absolwentki studiów magisterskich Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz ukończonych z wyróżnieniem studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na tymże Uniwersytecie – mojej Żony. Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej – wysłaliśmy regulamin konkursu i wzory karty zgłoszeń do gimnazjów w Zakliczynie i Paleśnicy oraz gimnazjów sąsiednich, pogórzańskich gmin. Pierwszy etap konkursu powinien zakończyć się do 20 października. Finał konkursu odbędzie się 30 października w Sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu o godzinie 17:00. Finalistów oceniać będzie znakomite jury w składzie; Zbigniew Mirosławski, Ryszard Ostrowski oraz Andrzej Szczepański. O jurorach napiszę więcej w kolejnym artykule.

Druga część to projekt muzyczny „W taką ciszę” – który zwieńczony będzie koncertem muzycznym, dedykowanym dla tych, którzy odeszli. Drabina Jakuba Trio, to krakowski zespół grający muzykę z „Krainy łagodności”. W 2016 roku zespół nagrał debiutancką płytę „Drugi obieg” i uzyskał bardzo dobre recenzje znawców tematu. Nic dziwnego, że Drabina Jakuba Trio niebawem została laureatem tegorocznych festiwali w Busku – Zdroju, Głuchołazach a ostatnio w Kędzierzynie - Koźlu. Początek koncert zaplanowaliśmy na godzinę 19:00 tego samego dnia, czyli 30 października. O Drabinie Jakuba Trio też rzecz oczywista napiszę więcej w kolejnych artykułach dotyczących Zakliczyńskich Zaduszek.

lrdnNie ukrywam, że ten projekt ma dla mnie bardzo osobisty wymiar i cieszę się, że zostanie w całości sfinansowany z tak zwanych środków zewnętrznych uzyskanych na ten cel przez moje Stowarzyszenie „Klucz.” Miło mi też poinformować, że patronat nad przedsięwzięciem bez wahania objęło radio RDN Małopolska.

Zwracam się też z prośbą do zaprzyjaźnionych mediów informacyjnych sąsiednich gmin o zamieszczenie informacji o projekcie.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych